Anslag · inntektsår 2025
C Media Holding AS
Org.nr. 994577581 · AS · Reklamebyråvirksomhet · Oslo
Aksjene i C Media Holding AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener C Media Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,51 % av den samme verdien, så avkastningen er 28,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i C Media Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,8 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 62 565 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 668 423 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med C Media Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 945 599 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 11 437 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 49 133 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 44 155 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 30 541 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier C Media Holding AS?
C Media Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (30 %), Personlig eier B (30 % gjennom Totland Invest AS), Personlig eier C (9,9 % gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Ac Jahr Invest AS), Personlig eier D (9,9 % gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → TH Jahr Invest AS) og Personlig eier E (9,8 % gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → KFH Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av C Media Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 30 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Totland Invest AS | 30 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Ac Jahr Invest AS | 9,9 % | 474 258 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → TH Jahr Invest AS | 9,9 % | 474 258 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → KFH Invest AS | 9,8 % | 473 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → Siljepott Invest AS | 9,8 % | 473 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → Glads Vei 24 AS | 0,3 % | 15 626 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Havnabakken 25 AS | 0,3 % | 14 307 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 30 541 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i C MEDIA HOLDING AS steg fra 6 080 kr i 2024 til 1,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYKLERUDVEIEN PARKERING AS i 2025.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYKLERUDVEIEN 118 NÆRING AS i 2025.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SELJEVEIEN 2 OSLO AS i 2025.
- JAHR GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HVALSTADÅSEN 6 AS i 2025.
- Finansinntektene i AC JAHR INVEST AS steg fra 2,2 mill. kr i 2024 til 106,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AC JAHR INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i JAHR EIENDOMSSELSKAP AS i 2025.
- Finansinntektene i JAHR EIENDOMSSELSKAP AS steg fra 10,8 mill. kr i 2023 til 174,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØGT 1-3-5 AS i 2024.
- JAHR & SØNNER AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AC JAHR INVEST AS falt med 26,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AC JAHR INVEST AS steg fra 481 505 kr i 2023 til 2,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Fin2 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.