Anslag · inntektsår 2025
Fin2 AS
Org.nr. 922557888 · AS
Aksjene i Fin2 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 516 411 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fin2 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 323 419 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Fin2 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 323 419 kr. Bankinnskuddene økte med 5 099 kr og den langsiktige gjelden økte med 306 543 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 246 320 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fin2 AS?
Fin2 AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom C Media Holding AS), Personlig eier B (30 % gjennom C Media Holding AS → Totland Invest AS), Personlig eier C (9,9 % gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Ac Jahr Invest AS), Personlig eier D (9,9 % gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → TH Jahr Invest AS) og Personlig eier E (9,8 % gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → KFH Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fin2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom C Media Holding AS | 30 % | 154 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom C Media Holding AS → Totland Invest AS | 30 % | 154 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Ac Jahr Invest AS | 9,9 % | 50 874 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → TH Jahr Invest AS | 9,9 % | 50 874 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → KFH Invest AS | 9,8 % | 50 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → Siljepott Invest AS | 9,8 % | 50 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → Glads Vei 24 AS | 0,3 % | 1 676 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom C Media Holding AS → Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Havnabakken 25 AS | 0,3 % | 1 535 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 645 514 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 516 411 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i C MEDIA HOLDING AS steg fra 6 080 kr i 2024 til 1,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYKLERUDVEIEN PARKERING AS i 2025.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYKLERUDVEIEN 118 NÆRING AS i 2025.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SELJEVEIEN 2 OSLO AS i 2025.
- JAHR GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HVALSTADÅSEN 6 AS i 2025.
- FIN2 AS gikk fra 70 % til 66,7 % av aksjene i APPSALON AS i 2024.
- Finansinntektene i JAHR EIENDOMSSELSKAP AS steg fra 10,8 mill. kr i 2023 til 174,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØGT 1-3-5 AS i 2024.
- JAHR & SØNNER AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Appsalon AS
- Eierandel i: Hauge Medtech Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.