Anslag · inntektsår 2025
Sar Eiendomsforvaltning AS
Org.nr. 993297666 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Sar Eiendomsforvaltning AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 495 573 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 56,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sar Eiendomsforvaltning AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 17,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, så avkastningen er 21,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sar Eiendomsforvaltning AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sar Eiendomsforvaltning AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 4,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 19,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 13,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 14,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (939 947 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 55,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 569 063 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 584 271 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sar Eiendomsforvaltning AS?
Sar Eiendomsforvaltning AS eies til slutt av Personlig eier A (35 % gjennom Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS), Personlig eier B (35 % gjennom Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS og Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS → Vierneset Investering AS), Personlig eier C (25,5 % gjennom Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS) og Personlig eier D (4,5 % gjennom Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sar Eiendomsforvaltning AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS | 35 % | 19,8 mill. kr | 180 497 kr |
| Personlig eier B gjennom Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS; Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS → Vierneset Investering AS | 35 % | 19,8 mill. kr | 180 484 kr |
| Personlig eier C gjennom Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS | 25,5 % | 14,4 mill. kr | 126 723 kr |
| Personlig eier D gjennom Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS | 4,5 % | 2,5 mill. kr | 7 869 kr |
- Verdigrunnlag
- 70,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 56,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 584 271 kr
Hendelser i eierkjeden
- SAR EIENDOMSFORVALTNING AS delte anslagsvis ut 14,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,6 mill. kr).
- OTIC AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (51,5 mill. kr).
- WESTCO INVESTERING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,2 mill. kr).
- WESTCO INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WESTCO MILJØ AS i 2025.
- WESTCO HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STØPERIGATA HJEMMELSSELSKAP AS i 2025.
- A R INCORONATO AS delte anslagsvis ut 34,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (254,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (264,3 mill. kr).
- SIAI HOLDING AS delte anslagsvis ut 34,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (372,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (372,1 mill. kr).
- SAR EIENDOMSFORVALTNING AS delte anslagsvis ut 12,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr).
- OTIC AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (47,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (51,3 mill. kr).
- WESTCO INVESTERING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (45,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (33,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr).
- WESTCO AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (77,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (71,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,1 mill. kr).
- WESTCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 80 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (908,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (65 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (893,6 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Kverneland Miljøbygg AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.