Anslag · inntektsår 2025
Kverneland Miljøbygg AS
Org.nr. 911754614 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Kverneland Miljøbygg AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kverneland Miljøbygg AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Kverneland Miljøbygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −1,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (818 800 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 39 783 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Kverneland Miljøbygg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 336 918 kr og den langsiktige gjelden økte med 5,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 860 590 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 31,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (27 688 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 759 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 211 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kverneland Miljøbygg AS?
Kverneland Miljøbygg AS eies til slutt av Personlig eier A (35 % gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS), Personlig eier B (35 % gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS og Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS → Vierneset Investering AS), Personlig eier C (25,5 % gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS) og Personlig eier D (4,5 % gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kverneland Miljøbygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS | 35 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS; Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → Westco Investering AS → Westco AS → Westco Holding AS → Vierneset Investering AS | 35 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS | 25,5 % | 887 675 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sar Eiendomsforvaltning AS → Otic AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS | 4,5 % | 156 648 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 211 kr
Hendelser i eierkjeden
- KVERNELAND MILJØBYGG AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (713 217 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (81 755 kr).
- SAR EIENDOMSFORVALTNING AS delte anslagsvis ut 14,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,6 mill. kr).
- OTIC AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (51,5 mill. kr).
- WESTCO INVESTERING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,2 mill. kr).
- WESTCO INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WESTCO MILJØ AS i 2025.
- WESTCO HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STØPERIGATA HJEMMELSSELSKAP AS i 2025.
- A R INCORONATO AS delte anslagsvis ut 34,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (254,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (264,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERNELAND MILJØBYGG AS økte med 818 800 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SAR EIENDOMSFORVALTNING AS delte anslagsvis ut 12,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr).
- OTIC AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (47,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (51,3 mill. kr).
- WESTCO INVESTERING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (45,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (33,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr).
- WESTCO AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (77,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (71,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,1 mill. kr).
- WESTCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 80 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (908,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (65 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (893,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.