Anslag · inntektsår 2025
So-Lo Holding AS
Org.nr. 992724218 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Heim
Aksjene i So-Lo Holding AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 59 985 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i So-Lo Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 13 968 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 160 000 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 190 594 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5 285 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med So-Lo Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 13 968 kr. Bankinnskuddene økte med 3 400 kr. Det er i snitt tatt ut 80 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (153 309 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 79 727 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 95 297 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier So-Lo Holding AS?
So-Lo Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 % gjennom Fjellslettbu Holding AS), Personlig eier B (33,3 % gjennom Te-Lo Holding AS), Personlig eier C (33,3 % gjennom V8 Ventures AS) og Personlig eier D (0,1 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av So-Lo Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Fjellslettbu Holding AS | 33,3 % | 3,8 mill. kr | 19 995 kr |
| Personlig eier B gjennom Te-Lo Holding AS | 33,3 % | 3,8 mill. kr | 19 995 kr |
| Personlig eier C gjennom V8 Ventures AS | 33,3 % | 3,8 mill. kr | 19 995 kr |
| Personlig eier D | 0,1 % | 11 290 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 14,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 59 985 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 95 297 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i V8 VENTURES AS økte med 3,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Lomundal Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.