Anslag · inntektsår 2025
Lomundal Holding AS
Org.nr. 967128384 · AS · Godstransport på vei · Heim
Aksjene i Lomundal Holding AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 172 767 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 22,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Lomundal Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,74 % av den samme verdien, så avkastningen er 2,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Lomundal Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 553 401 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 350 000 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 386 100 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 209 407 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Lomundal Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 553 401 kr. Bankinnskuddene økte med 655 055 kr og den langsiktige gjelden økte med 9,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 175 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (337 955 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 178 454 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 210 073 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lomundal Holding AS?
Lomundal Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 % gjennom Ka-Lo Holding AS → Fjellslettbu Holding AS og So-Lo Holding AS → Fjellslettbu Holding AS), Personlig eier B (33,3 % gjennom Ka-Lo Holding AS → Te-Lo Holding AS og So-Lo Holding AS → Te-Lo Holding AS) og Personlig eier C (33,3 % gjennom Ka-Lo Holding AS → V8 Ventures AS og So-Lo Holding AS → V8 Ventures AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lomundal Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ka-Lo Holding AS → Fjellslettbu Holding AS; So-Lo Holding AS → Fjellslettbu Holding AS | 33,3 % | 7,5 mill. kr | 57 589 kr |
| Personlig eier B gjennom Ka-Lo Holding AS → Te-Lo Holding AS; So-Lo Holding AS → Te-Lo Holding AS | 33,3 % | 7,5 mill. kr | 57 589 kr |
| Personlig eier C gjennom Ka-Lo Holding AS → V8 Ventures AS; So-Lo Holding AS → V8 Ventures AS | 33,3 % | 7,5 mill. kr | 57 589 kr |
- Verdigrunnlag
- 28,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 22,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 172 767 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 210 073 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i V8 VENTURES AS økte med 3,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.