Anslag · inntektsår 2025
Pen-Rock AS
Org.nr. 992676825 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Evje og Hornnes
Aksjene i Pen-Rock AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Pen-Rock AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 40 641 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 68 794 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Pen-Rock AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 40 641 kr. Bankinnskuddene falt med 419 660 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 23 870 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (55 336 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 28 077 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 34 397 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pen-Rock AS?
Pen-Rock AS eies til slutt av Personlig eier A (17,1 % gjennom Energy Tellus AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS), Personlig eier B (12,8 % gjennom Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS og Energy Tellus AS → JKM Holding AS), Personlig eier C (9,5 % gjennom Fjord-Partners AS), Personlig eier D (7,3 % gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → Brahde AS og Firmament AS → Brahde AS) og Personlig eier E (7,3 % gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → Mafo AS og Firmament AS → Mafo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pen-Rock AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Energy Tellus AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS | 17,1 % | 887 840 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Energy Tellus AS → JKM Holding AS | 12,8 % | 667 061 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fjord-Partners AS | 9,5 % | 495 787 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → Brahde AS; Firmament AS → Brahde AS | 7,3 % | 380 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → Mafo AS; Firmament AS → Mafo AS | 7,3 % | 380 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → Sofo AS; Firmament AS → Sofo AS | 7,3 % | 380 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Energy Tellus AS → JRM Holding AS; JRM Holding AS | 7,1 % | 368 019 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom AS Bogstadveiens Skotøiforretning | 5,3 % | 277 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 5,2 % | 272 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 5 % | 260 808 kr | 0 kr |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Firmament AS → DNB Bank ASA | 3,4 % | 176 849 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Energy Tellus AS → JKM Holding AS | 2,7 % | 142 942 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Energy Tellus AS → JKM Holding AS | 2,7 % | 142 942 kr | 0 kr |
| Sparebankstiftelsen DNB gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Firmament AS → DNB Bank ASA | 0,9 % | 45 763 kr | – |
| Folketrygdfondet gjennom Energy Tellus AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Firmament AS → DNB Bank ASA | 0,6 % | 33 479 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 6,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 34 397 kr
Hendelser i eierkjeden
- FIRMAMENT AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (332,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−88,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (44,5 mill. kr).
- FIRMAMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TENGSELVEN AS i 2025.
- RISDAL EIENDOM AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i CLEAN FISH GROUP AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i IMOVE AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 24,6 % til 12,8 % av aksjene i VOW ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 16,9 % til 0 % av aksjene i SALTENS GRUPPEN AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i DELTAGER AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i TISE AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 4 % til 0,1 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 4 % til 2,6 % av aksjene i FJORD DEFENCE GROUP ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 3,3 % til 0,1 % av aksjene i MORROW BANK ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i DESERT CONTROL AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC SAPPHIRE ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,6 % til 0,1 % av aksjene i THOR MEDICAL ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i GREEN MINERALS AS i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i IDEX BIOMETRICS ASA i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SPAREBANKEN NORGE i 2025.
- DNB BANK ASA gikk fra 60 % til 51 % av aksjene i B&R HOLDING AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 35 % til 0 % av aksjene i FREMTIND FORSIKRING AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 12,6 % til 0 % av aksjene i KOKSA EIENDOM AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 8,4 % til 0 % av aksjene i ESGIAN AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 7,2 % til 1 % av aksjene i GREEN TRANSITION HOLDING AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i VÆRØY FRYSELAGER AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i MAMA HOLDING COMPANY AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 4,5 % til 3,3 % av aksjene i MORROW BANK ASA i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i VÆRØY ISANLEGG AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 3,5 % til 2,5 % av aksjene i DESERT CONTROL AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 3,1 % til 2 % av aksjene i ANDFJORD SALMON GROUP AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i DOF GROUP ASA i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i KYOTO GROUP AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i CYVIZ AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i ININ GROUP AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,7 % til 0,7 % av aksjene i DNB BANK ASA i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i FREM BODØ AS i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i NORCONSULT ASA i 2024.
- DNB BANK ASA gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i TECHSTEP ASA i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Nærings- og Fiskeridepartementet
- Eier: Sparebankstiftelsen DNB
- Eier: Folketrygdfondet
- Eierandel i: Hammergy AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.