Anslag · inntektsår 2025
HV Capital AS
Org.nr. 991870032 · AS · Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond · Stavanger
Aksjene i HV Capital AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 854 143 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 155,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener HV Capital AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 20,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, så avkastningen er 23,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i HV Capital AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 111,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3,8 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med HV Capital AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 111,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 29,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 99,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 37 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,7 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 104,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1,7 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier HV Capital AS?
HV Capital AS eies til slutt av Ole Ertvaag (24 % gjennom Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og Eføy Investering AS), Pål Magnus Reed (7,5 % gjennom Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og Pamar AS), Ola Sætre (7,1 % gjennom Hitecvision AS → C 3 Holding Norway AS og C 3 Holding Norway AS og C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS), Gunnar Halvorsen (5,1 % gjennom Hitecvision AS → Fuglaneset Invest AS og Fuglaneset Invest AS) og Egil Stokka (4,8 % gjennom Lomsli AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Capital AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ole Ertvaag gjennom Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; Eføy Investering AS | 24 % | 37,5 mill. kr | 374 173 kr |
| Pål Magnus Reed gjennom Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; Pamar AS | 7,5 % | 11,8 mill. kr | 100 084 kr |
| Ola Sætre gjennom Hitecvision AS → C 3 Holding Norway AS; C 3 Holding Norway AS; C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 7,1 % | 11 mill. kr | 92 859 kr |
| Gunnar Halvorsen gjennom Hitecvision AS → Fuglaneset Invest AS; Fuglaneset Invest AS. Eier også aksjer i Ejecto AS (1,45 %) | 5,1 % | 8 mill. kr | 62 096 kr |
| Egil Stokka gjennom Lomsli AS. Eier også aksjer i Hitecvision AS (0,05 %) | 4,8 % | 7,5 mill. kr | 57 783 kr |
| HV Capital AS gjennom Hitecvision AS | 4,1 % | 6,5 mill. kr | – |
| Anders Christian Garmann Wilhelmsen gjennom Hitecvision AS → Watrium AS → Woyage AS. Eier også aksjer i Ødekjære Vann og Avløp AS (2,94 %), Vår Energi ASA (0,01 %), Veidekke ASA (0,01 %) | 3,3 % | 5,2 mill. kr | 34 077 kr |
| Oscar Alexander Garmann Wilhelmsen gjennom Hitecvision AS → Watrium AS → Woyage AS → Askeladden Capital Ii AS. Eier også aksjer i Ødekjære Vann og Avløp AS (2,94 %), TGS ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %) | 3,3 % | 5,2 mill. kr | 34 077 kr |
| Carsten Christopher Garmann Wilhelm gjennom Hitecvision AS → Watrium AS → Woyage AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,3 % | 5,2 mill. kr | – |
| Kristina Madeleine Garmann Wilhelmsen gjennom Hitecvision AS → Watrium AS → Woyage AS. Eier også aksjer i Ødekjære Vann og Avløp AS (2,94 %), Aker ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 3,3 % | 5,2 mill. kr | 34 077 kr |
| Caroline Sætre gjennom Hitecvision AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS; C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 2 % | 3,2 mill. kr | 13 995 kr |
| Henrik Sætre gjennom Hitecvision AS → C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS; C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS | 2 % | 3,2 mill. kr | 13 995 kr |
| Ingrid Eide Gundersen gjennom Maringto AS → Inghold AS | 1,9 % | 3 mill. kr | 12 553 kr |
| Marit Eide Myhre gjennom Maringto AS → Marhold AS. Eier også aksjer i Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 3 mill. kr | 12 553 kr |
| Gabriel Oldeide Reed gjennom Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; Pamar AS | 1,9 % | 2,9 mill. kr | 11 821 kr |
- Verdigrunnlag
- 194,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 155,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,7 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- HV CAPITAL AS delte anslagsvis ut 88 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (150,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (98,9 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 502,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (474,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,8 mill. kr).
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 165,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (213,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (129,3 mill. kr).
- WATRIUM AS delte anslagsvis ut 694,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (537,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,1 mrd. kr).
- WATRIUM AS gikk fra 16,4 % til 0 % av aksjene i POSITRON ALTERNATIVE INVESTMENTS AS i 2025.
- WOYAGE AS delte anslagsvis ut 422,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−507 693 kr) pluss årsresultatet 2025 (−346 033 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−423,5 mill. kr).
- EFØY INVESTERING AS delte anslagsvis ut 76 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (656,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mrd. kr).
- PAMAR AS delte anslagsvis ut 110 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (284 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (670 mill. kr).
- HV CAPITAL AS delte anslagsvis ut 115,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (198,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (67,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (150,7 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 332,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (416,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (228,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr).
- HITECVISION AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 207,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (130,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (157,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr).
- WATRIUM AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i SENSIO HOLDING AS i 2024.
- WATRIUM AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA ASA i 2024.
- EFØY INVESTERING AS delte anslagsvis ut 263,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (846,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (536,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i EFØY INVESTERING AS økte med 44 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EFØY INVESTERING AS gikk fra 92,5 % til 86,9 % av aksjene i EFØY KAPITAL AS i 2024.
- EFØY INVESTERING AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- PAMAR AS delte anslagsvis ut 70 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (324,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (241,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PAMAR AS økte med 48,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PAMAR AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i ELSEMAG AS i 2024.
- PAMAR AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: HV Capital AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.