Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

M3 Management AS

Org.nr. 991206841 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i M3 Management AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i M3 Management AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 457 661 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 63 680 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 173 179 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med M3 Management AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 457 661 kr. Bankinnskuddene økte med 2,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 51 223 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 31 840 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier M3 Management AS?

M3 Management AS eies til slutt av Personlig eier A (31,3 % gjennom M3 Holding AS → Boulder Holding AS), Personlig eier B (31,3 % gjennom M3 Holding AS → Nora Holding AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom M3 Holding AS → Bjelland Holding AS), Personlig eier D (12,5 % gjennom M3 Holding AS → Bjelland Holding AS) og Personlig eier E (6,3 % gjennom M3 Holding AS → Bjelland Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av M3 Management AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom M3 Holding AS → Boulder Holding AS31,3 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier B gjennom M3 Holding AS → Nora Holding AS31,3 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier C gjennom M3 Holding AS → Bjelland Holding AS12,5 %619 651 kr0 kr
Personlig eier D gjennom M3 Holding AS → Bjelland Holding AS12,5 %619 651 kr0 kr
Personlig eier E gjennom M3 Holding AS → Bjelland Holding AS6,3 %309 826 kr0 kr
Personlig eier F2 %98 881 kr0 kr
Personlig eier G2 %98 881 kr0 kr
Personlig eier H2 %98 881 kr0 kr
Verdigrunnlag
6,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
4,9 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
31 840 kr

Hendelser i eierkjeden

  • M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M3 NÆRING AS i 2025.
  • BJELLAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 873 972 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15 mill. kr).
  • Finansinntektene i BJELLAND HOLDING AS steg fra 440 756 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i BOULDER HOLDING AS steg fra 111 975 kr i 2024 til 2,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • NORA HOLDING AS delte anslagsvis ut 890 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8 mill. kr).
  • Finansinntektene i NORA HOLDING AS steg fra 106 033 kr i 2024 til 2,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • M3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47,9 mill. kr).
  • Finansinntektene i M3 HOLDING AS steg fra 5 mill. kr i 2023 til 17 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M3 UTVIKLING AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 94 % av aksjene i M3 MANAGEMENT AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i M3 BOLIGER AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i M3 BOLIGER 1 AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 45 % til 5 % av aksjene i M3 FORBES AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i BOULDER HOLDING AS falt med 4,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • NORA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (66 716 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
  • M3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 60,3 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (96 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i M3 HOLDING AS steg fra 163 067 kr i 2022 til 5 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.