Anslag · inntektsår 2025
Møysalen Nasjonalparksenter AS
Org.nr. 990947295 · AS · Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift · Hadsel
Aksjene i Møysalen Nasjonalparksenter AS gir de 83 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 602 321 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Møysalen Nasjonalparksenter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 30 171 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 11 417 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Møysalen Nasjonalparksenter AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 30 171 kr. Bankinnskuddene falt med 12 881 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 91 113 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 621 787 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Møysalen Nasjonalparksenter AS?
Møysalen Nasjonalparksenter AS eies til slutt av Møysaltur (22,8 %), Personlig eier A (10,1 % gjennom Johansen Eiendomsinvest AS), Hadsel Kommune (9,3 % gjennom Trollfjord AS), Personlig eier B (3,7 %) og Personlig eier C (2,9 % gjennom Møysalbua AS og direkte), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Møysalen Nasjonalparksenter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Møysaltur | 22,8 % | 137 405 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Johansen Eiendomsinvest AS | 10,1 % | 60 982 kr | 0 kr |
| Hadsel Kommune gjennom Trollfjord AS | 9,3 % | 55 947 kr | – |
| Personlig eier B | 3,7 % | 22 379 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Møysalbua AS; direkte | 2,9 % | 17 510 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Møysalbua AS; direkte | 2,8 % | 16 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,8 % | 16 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,8 % | 16 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,5 % | 14 770 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,9 % | 11 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,9 % | 11 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,9 % | 11 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,5 % | 8 951 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Møysalbua AS; direkte | 1,3 % | 8 015 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Møysalbua AS; direkte | 1,2 % | 7 079 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 752 901 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 602 321 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- TROLLFJORD AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NETTALLIANSEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Møysaltur
- Eier: Hadsel Kommune
- Eierandel i: Møysalbua AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.