Anslag · inntektsår 2025
Møysalbua AS
Org.nr. 914885116 · AS · Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Hadsel
Aksjene i Møysalbua AS gir de 138 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Møysalbua AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 37 616 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 14 234 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Møysalbua AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 37 616 kr. Bankinnskuddene økte med 574 722 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 333 808 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Møysalbua AS?
Møysalbua AS eies til slutt av Personlig eier A (4,8 %), Personlig eier B (4,3 %), Personlig eier C (2,6 %), Personlig eier D (2,4 %) og Personlig eier E (2,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Møysalbua AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 4,8 % | 70 697 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 4,3 % | 63 627 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,6 % | 38 883 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,4 % | 35 349 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,4 % | 35 349 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,4 % | 35 349 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,4 % | 35 349 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,7 % | 24 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,7 % | 24 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,4 % | 21 209 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,4 % | 21 209 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,2 % | 17 674 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,2 % | 17 674 kr | 0 kr |
| Hennes Sanitetsforening | 1,2 % | 17 674 kr | – |
| Personlig eier N | 1,2 % | 17 674 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- LISE RASMUSSEN BYGDNES gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i MØYSALBUA AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KJELL EDMUND NILSEN gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i MØYSALBUA AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BYGD FOR LIVET gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i MØYSALBUA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HARRY ANGEL LIND gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i MØYSALBUA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ROALD VIGGO NILSEN GABRIELSEN gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i MØYSALBUA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SVEINUNG BRUNO HANSEN gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i MØYSALBUA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TROLLFJORD AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NETTALLIANSEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Hennes Sanitetsforening
- Eierandel i: Møysalen Nasjonalparksenter AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.