Anslag · inntektsår 2025
Stabæk Fotball AS
Org.nr. 990580316 · AS · Aktiviteter i idrettslag og -klubber · Bærum
Aksjene i Stabæk Fotball AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 42 242 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 23,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stabæk Fotball AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −20,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,75 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Stabæk Fotball AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 12 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 449 417 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stabæk Fotball AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 12 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 574 195 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 353 670 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 127 312 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 219 841 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stabæk Fotball AS?
Stabæk Fotball AS eies til slutt av Personlig eier A (12 % gjennom 2tea AS), Personlig eier B (12 % gjennom Green Harvest Invest AS), Personlig eier C (10,6 % gjennom Pecus Holding AS), Personlig eier D (9,8 % gjennom LHS Holding AS) og Personlig eier E (9,8 % gjennom Toppfolka AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stabæk Fotball AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom 2tea AS | 12 % | 2,8 mill. kr | 10 511 kr |
| Personlig eier B gjennom Green Harvest Invest AS | 12 % | 2,8 mill. kr | 10 511 kr |
| Personlig eier C gjennom Pecus Holding AS | 10,6 % | 2,5 mill. kr | 7 387 kr |
| Personlig eier D gjennom LHS Holding AS | 9,8 % | 2,3 mill. kr | 5 305 kr |
| Personlig eier E gjennom Toppfolka AS | 9,8 % | 2,3 mill. kr | 5 305 kr |
| Personlig eier F | 8,9 % | 2,1 mill. kr | 3 223 kr |
| Personlig eier G gjennom Herlog AS | 6,4 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Finstad Invest AS | 4,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Ava Invest AS → Ava AS | 4,4 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Schultz Partners AS | 4,4 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vikingen AS | 4,4 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,8 % | 666 333 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,1 % | 260 286 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,9 % | 208 229 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 0,9 % | 208 229 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 29,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 23,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 42 242 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 219 841 kr
Hendelser i eierkjeden
- 2TEA AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,6 mill. kr).
- Finansinntektene i 2TEA AS steg fra 2,6 mill. kr i 2024 til 9,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GREEN HARVEST INVEST AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (179,6 mill. kr).
- GREEN HARVEST INVEST AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i PUCS 2021 AS i 2025.
- PECUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−8,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,5 mill. kr).
- GREEN HARVEST INVEST AS delte anslagsvis ut 19,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (189,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (187,5 mill. kr).
- PECUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−556 583 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr).
- Finansinntektene i TOPPFOLKA AS steg fra 1,3 mill. kr i 2023 til 23,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TOPPFOLKA AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UTLEIEMEGLEREN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Nadderud Park AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.