Anslag · inntektsår 2025
Nadderud Park AS
Org.nr. 925194948 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bærum
Aksjene i Nadderud Park AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 792 761 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Nadderud Park AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 30 kr. Bankinnskuddene økte med 30 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 792 773 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nadderud Park AS?
Nadderud Park AS eies til slutt av Personlig eier A (12 % gjennom Stabæk Fotball AS → 2tea AS), Personlig eier B (12 % gjennom Stabæk Fotball AS → Green Harvest Invest AS), Personlig eier C (10,6 % gjennom Stabæk Fotball AS → Pecus Holding AS), Personlig eier D (9,8 % gjennom Stabæk Fotball AS → LHS Holding AS) og Personlig eier E (9,8 % gjennom Stabæk Fotball AS → Toppfolka AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nadderud Park AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stabæk Fotball AS → 2tea AS | 12 % | 94 962 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Stabæk Fotball AS → Green Harvest Invest AS | 12 % | 94 962 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Stabæk Fotball AS → Pecus Holding AS | 10,6 % | 84 411 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stabæk Fotball AS → LHS Holding AS | 9,8 % | 77 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Stabæk Fotball AS → Toppfolka AS | 9,8 % | 77 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stabæk Fotball AS | 8,9 % | 70 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stabæk Fotball AS → Herlog AS | 6,4 % | 50 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stabæk Fotball AS → Finstad Invest AS | 4,9 % | 38 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stabæk Fotball AS → Ava Invest AS → Ava AS | 4,4 % | 35 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stabæk Fotball AS → Schultz Partners AS | 4,4 % | 35 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Stabæk Fotball AS → Vikingen AS | 4,4 % | 35 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Stabæk Fotball AS | 2,8 % | 22 510 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Stabæk Fotball AS | 1,1 % | 8 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Stabæk Fotball AS | 0,9 % | 7 034 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Stabæk Fotball AS | 0,9 % | 7 034 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 990 951 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 792 761 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- 2TEA AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,6 mill. kr).
- Finansinntektene i 2TEA AS steg fra 2,6 mill. kr i 2024 til 9,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GREEN HARVEST INVEST AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (179,6 mill. kr).
- GREEN HARVEST INVEST AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i PUCS 2021 AS i 2025.
- PECUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−8,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,5 mill. kr).
- GREEN HARVEST INVEST AS delte anslagsvis ut 19,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (189,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (187,5 mill. kr).
- PECUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−556 583 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr).
- Finansinntektene i TOPPFOLKA AS steg fra 1,3 mill. kr i 2023 til 23,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TOPPFOLKA AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UTLEIEMEGLEREN AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.