Anslag · inntektsår 2025
Metallco Trondheim AS
Org.nr. 990078009 · AS · Materialgjenvinning · Oslo
Aksjene i Metallco Trondheim AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 44 512 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Metallco Trondheim AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 20,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, så avkastningen er 28,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Metallco Trondheim AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 850 462 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 8,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 339 683 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 321 815 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Metallco Trondheim AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 850 462 kr. Bankinnskuddene falt med 191 689 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 357 089 kr. Det er i snitt tatt ut 4,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 15,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (278 187 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 171 565 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 172 921 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Metallco Trondheim AS?
Metallco Trondheim AS eies til slutt av Laurie Fredrik Feinberg (21,7 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS og Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS), Tord Linnerud (18,5 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS), Katrine Victor (10,9 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS), Leslie Feinberg (8,2 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS og Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS) og Tor Damhaug (8,2 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Metallco Trondheim AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Laurie Fredrik Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS. Eier også aksjer i Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %) | 21,7 % | 4,1 mill. kr | 23 829 kr |
| Tord Linnerud gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS. Eier også aksjer i Oppland Metall Transport AS (50 %) | 18,5 % | 3,5 mill. kr | 17 570 kr |
| Katrine Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS | 10,9 % | 2,1 mill. kr | 3 113 kr |
| Leslie Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS | 8,2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Tor Damhaug gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %) | 8,2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Benny Therese Bergendahl Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 7,2 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Marianne Thorendahl gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS | 6,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Lynn Claire Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 6,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Merete Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 5,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Andreas Victor Damhaug gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS | 2,7 % | 518 320 kr | 0 kr |
| Martin Aage Thorendahl gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS. Eier også aksjer i Thorendahl Invest AS (100 %), Circio Holding ASA (0,07 %), Oncoinvent ASA (0,03 %), Höegh Autoliners ASA (0,03 %), Kitron ASA (0,01 %) | 2,2 % | 414 269 kr | 0 kr |
| Emanuel Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS. Eier også aksjer i Advokatfirmaet Glittertind AS (7,14 %) | 0,8 % | 155 347 kr | 0 kr |
| Jonathan Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS. Eier også aksjer i Jofe AS (100 %), Pilestredet Garasjelag AS (1,33 %) | 0,8 % | 155 347 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 23,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 172 921 kr
Hendelser i eierkjeden
- METALLCO TRONDHEIM AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,8 mill. kr).
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 175,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (176 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (101,1 mill. kr).
- METALLCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 151 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (151 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 44,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (190 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (844,9 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,4 mill. kr).
- FEVI AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,9 mill. kr).
- LYLELA AS delte anslagsvis ut 13,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
- METALLCO TRONDHEIM AS delte anslagsvis ut 4,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr).
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 183,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (190,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 38,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (548,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (189 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 42,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (143,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr).
- FEVI AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (124 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr).
- LYLELA AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Metallco Ee Trondheim AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.