Anslag · inntektsår 2025
Metallco Ee Trondheim AS
Org.nr. 993416436 · AS · Materialgjenvinning · Trondheim
Aksjene i Metallco Ee Trondheim AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Metallco Ee Trondheim AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 3,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,44 % av den samme verdien, så avkastningen er 7,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Metallco Ee Trondheim AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 310 466 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 43 153 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 117 480 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Metallco Ee Trondheim AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 310 465 kr. Bankinnskuddene økte med 1,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 34 842 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 21 978 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 21 658 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Metallco Ee Trondheim AS?
Metallco Ee Trondheim AS eies til slutt av Personlig eier A (21,7 % gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS og Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS), Personlig eier B (18,5 % gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS), Personlig eier C (10,9 % gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS og Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS) og Personlig eier E (8,2 % gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Metallco Ee Trondheim AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS | 21,7 % | 853 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS | 18,5 % | 724 691 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS | 10,9 % | 426 812 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS | 8,2 % | 320 102 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS | 8,2 % | 320 009 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 7,2 % | 282 960 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS | 6,5 % | 256 087 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 6,5 % | 256 081 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 5,8 % | 229 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS | 2,7 % | 106 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS | 2,2 % | 85 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 0,8 % | 32 010 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco Trondheim AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 0,8 % | 32 010 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 21 658 kr
Hendelser i eierkjeden
- METALLCO TRONDHEIM AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,8 mill. kr).
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 175,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (176 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (101,1 mill. kr).
- METALLCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 151 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (151 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 44,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (190 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (844,9 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,4 mill. kr).
- FEVI AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,9 mill. kr).
- METALLCO TRONDHEIM AS delte anslagsvis ut 4,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr).
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 183,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (190,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 38,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (548,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (189 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 42,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (143,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr).
- FEVI AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (124 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.