Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Røa Invest Næring AS

Org.nr. 989655434 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Røa Invest Næring AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Røa Invest Næring AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 4 692 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Røa Invest Næring AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,1 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Røa Invest Næring AS?

Røa Invest Næring AS eies til slutt av Personlig eier A (37,7 % gjennom Røa Invest AS → Gluteus Medius AS), Personlig eier B (17,3 % gjennom Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS), Personlig eier C (9,6 % gjennom Røa Invest AS → Pamar AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Røa Invest AS → Mather AS) og Personlig eier E (7,4 % gjennom Røa Invest AS → Mabeeka AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Røa Invest Næring AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Røa Invest AS → Gluteus Medius AS37,7 %631 116 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS17,3 %288 490 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Røa Invest AS → Pamar AS9,6 %159 775 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Røa Invest AS → Mather AS9,2 %153 397 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Røa Invest AS → Mabeeka AS7,4 %123 971 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Røa Invest AS → Elsemag AS4,7 %78 855 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Røa Invest AS → Gabriellen AS4,3 %71 700 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Røa Invest AS → Gabriellen AS4,3 %71 700 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Røa Invest AS → Pamar AS2,4 %39 944 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Røa Invest AS → Elsemag AS2,3 %38 921 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Røa Invest AS → Borgund Industri AS0,5 %8 585 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Røa Invest AS → Borgund Industri AS0,2 %2 747 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Røa Invest AS → Borgund Industri AS0,2 %2 747 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,1 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i RØA INVEST AS steg fra 26,4 mill. kr i 2024 til 210,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 171,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • PAMAR AS delte anslagsvis ut 110 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (284 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (670 mill. kr).
  • RØA INVEST AS gikk fra 12,3 % til 0 % av aksjene i RØA INVEST AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 20 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • PAMAR AS delte anslagsvis ut 70 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (324,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (241,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i PAMAR AS økte med 48,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • PAMAR AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i ELSEMAG AS i 2024.
  • PAMAR AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i GABRIELLEN AS økte med 35,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.