Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Schwensens Gate 1 Næring AS

Org.nr. 996415457 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Schwensens Gate 1 Næring AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 208 842 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Schwensens Gate 1 Næring AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 373 236 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 195 045 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 141 233 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Schwensens Gate 1 Næring AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 373 236 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 505 963 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Schwensens Gate 1 Næring AS?

Schwensens Gate 1 Næring AS eies til slutt av Personlig eier A (37,7 % gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Gluteus Medius AS), Personlig eier B (17,3 % gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS), Personlig eier C (9,6 % gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Pamar AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Mather AS) og Personlig eier E (7,4 % gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Mabeeka AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Schwensens Gate 1 Næring AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Gluteus Medius AS37,7 %78 832 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS17,3 %36 035 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Pamar AS9,6 %19 957 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Mather AS9,2 %19 161 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Mabeeka AS7,4 %15 485 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Elsemag AS4,7 %9 850 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Gabriellen AS4,3 %8 956 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Gabriellen AS4,3 %8 956 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Pamar AS2,4 %4 989 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Elsemag AS2,3 %4 862 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Borgund Industri AS0,5 %1 072 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Borgund Industri AS0,2 %343 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Røa Invest Næring AS → Røa Invest AS → Borgund Industri AS0,2 %343 kr0 kr
Verdigrunnlag
261 052 kr
Formuesverdi (80 %)
208 842 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i RØA INVEST AS steg fra 26,4 mill. kr i 2024 til 210,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 171,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • PAMAR AS delte anslagsvis ut 110 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (284 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (670 mill. kr).
  • RØA INVEST AS gikk fra 12,3 % til 0 % av aksjene i RØA INVEST AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 20 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • PAMAR AS delte anslagsvis ut 70 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (324,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (241,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i PAMAR AS økte med 48,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • PAMAR AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i ELSEMAG AS i 2024.
  • PAMAR AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.