Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Namdal Maritime AS

Org.nr. 981907221 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Nærøysund

Aksjene i Namdal Maritime AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Namdal Maritime AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −38,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,61 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Namdal Maritime AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 10,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 175 407 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Namdal Maritime AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 6,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 88 053 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 37 682 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 54 734 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Namdal Maritime AS?

Namdal Maritime AS eies til slutt av Harry Asmund Bøe (12,6 % gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Børge Lorentzsen (12,6 % gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS), Anne Mette Selnes (12,5 % gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Heidi Ellin Vold Lorentzsen (12,5 % gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS) og Camilla Dolmen Henriksen (9,5 % gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Namdal Maritime AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Harry Asmund Bøe gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS12,6 %913 343 kr0 kr
Børge Lorentzsen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS12,6 %913 343 kr0 kr
Anne Mette Selnes gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS12,5 %902 449 kr0 kr
Heidi Ellin Vold Lorentzsen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS. Eier også aksjer i Heidis Sjokoladedrøm AS (50 %)12,5 %902 449 kr0 kr
Camilla Dolmen Henriksen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS9,5 %688 892 kr0 kr
Lise Lotte Dolmen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → LLD Invest AS9,5 %688 892 kr0 kr
Rasmus Kristian Lian Dolmen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → RKD Invest AS. Eier også aksjer i Grieg Seafood ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %)9,5 %688 892 kr0 kr
Roald Dolmen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS. Eier også aksjer i Airgenic AS (0,37 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %), Sparebank 1 Østlandet (under 0,01 %) og 3 andre9,5 %688 892 kr0 kr
Ole Peter Fjær gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Havgløtt AS. Eier også aksjer i Susoft AS (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %), Norda ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %) og 9 andre4,7 %341 411 kr0 kr
Ivar Strand gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Investiaq AS → Kleiv Kapital AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Circulariaq AS → Nutriaq AS → Investiaq AS → Kleiv Kapital AS. Eier også aksjer i Namdal Kornsilo og Mølle AS (0,02 %)2,4 %176 624 kr0 kr
Øyvind Arne Sandnes gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → STT Invest AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 SMN (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %)1,5 %105 857 kr0 kr
Astrid Helland gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS. Eier også aksjer i DNB Bank ASA (under 0,01 %)0,9 %63 231 kr0 kr
Hermod Holte Fledsberg gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 SMN (under 0,01 %)0,9 %63 231 kr0 kr
Christian Johansen gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → Circulariaq AS → Nutriaq AS → Innovakapital AS; Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Circulariaq AS → Nutriaq AS → Innovakapital AS0,5 %33 185 kr0 kr
Roy Vegard Hiller gjennom Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → Hiller Invest Ii AS. Eier også aksjer i Hiller Invest AS (100 %), STT Gruppen AS (25 %), Lokotech Group AS (0,02 %)0,2 %14 586 kr0 kr
Verdigrunnlag
9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
7,2 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
54 734 kr

Hendelser i eierkjeden

  • KÅRE ANDREAS EDVARDSEN gikk fra 13,6 % til 0 % av aksjene i NAMDAL MARITIME AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MOEN-GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,9 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i MOEN-GRUPPEN AS falt med 165,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TJUIN EIENDOM AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OTTERSØYA MARITIME NÆRINGSPARK BYGG 5 AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PURKHOLMEN EIENDOM AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOEN EIENDOMMER AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MATMORTUA AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NÆRØYSUNDTERMINALENE AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NÆRØYSUNDET KYSTSERVICE AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OCEANIZE AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 65,8 % til 0 % av aksjene i FELLESBYGGET OTTERSØY AS i 2025.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 45,2 % til 0 % av aksjene i TALERA NORD AS i 2025.
  • MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
  • RODO INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
  • NILS REIDAR NORDAUNET gikk fra 5,6 % til 0 % av aksjene i NAMDAL MARITIME AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • NAMDAL MARITIME AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 3 AS i 2024.
  • NAMDAL MARITIME AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i RØRVIK KAI AS i 2024.
  • MOEN-GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 195 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (148,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (87,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i MOEN-GRUPPEN AS steg fra 9,1 mill. kr i 2023 til 126,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FREYJA FLEET MANAGEMENT AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i MOEN INDUSTRIER AS økte med 58,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MOEN INDUSTRIER AS steg fra 8,1 mill. kr i 2023 til 103,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i CIRCULARIAQ AS i 2024.
  • RODO INVEST AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
  • RKD INVEST AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (10 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.