Anslag · inntektsår 2025
Rørvik Kai AS
Org.nr. 931904434 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Nærøysund
Aksjene i Rørvik Kai AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 369 966 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Rørvik Kai AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 18 775 kr. Bankinnskuddene falt med 7 327 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 375 876 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rørvik Kai AS?
Rørvik Kai AS eies til slutt av Harry Asmund Bøe (6,3 % gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Børge Lorentzsen (6,3 % gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS), Anne Mette Selnes (6,2 % gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Heidi Ellin Vold Lorentzsen (6,2 % gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS) og Roy Emilsen (6,2 % gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Fant Invest AS → Roen Invest AS og Teft Eiendomsutvikling AS → Roen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rørvik Kai AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Harry Asmund Bøe gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 6,3 % | 23 344 kr | 0 kr |
| Børge Lorentzsen gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 6,3 % | 23 344 kr | 0 kr |
| Anne Mette Selnes gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 6,2 % | 23 066 kr | 0 kr |
| Heidi Ellin Vold Lorentzsen gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS. Eier også aksjer i Heidis Sjokoladedrøm AS (50 %) | 6,2 % | 23 066 kr | 0 kr |
| Roy Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Fant Invest AS → Roen Invest AS; Teft Eiendomsutvikling AS → Roen AS | 6,2 % | 22 823 kr | 0 kr |
| Ila Yvonne Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Milton Invest AS → Emila Invest AS; Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Emila Invest AS. Eier også aksjer i MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 6 % | 22 213 kr | 0 kr |
| Gjert Torben Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Milton Invest AS → Myler Invest AS; Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Myler Invest AS. Eier også aksjer i Gjert's Gourmet AS (100 %) | 6 % | 22 213 kr | 0 kr |
| Geir Tommie Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Milton Invest AS → Tommie Invest AS; Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Tommie Invest AS | 6 % | 22 213 kr | 0 kr |
| Camilla Dolmen Henriksen gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS | 4,8 % | 17 607 kr | 0 kr |
| Lise Lotte Dolmen gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → LLD Invest AS | 4,8 % | 17 607 kr | 0 kr |
| Rasmus Kristian Lian Dolmen gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → RKD Invest AS. Eier også aksjer i Grieg Seafood ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 17 607 kr | 0 kr |
| Roald Dolmen gjennom Namdal Maritime AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS. Eier også aksjer i Airgenic AS (0,37 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %), Sparebank 1 Østlandet (under 0,01 %) og 3 andre | 4,8 % | 17 607 kr | 0 kr |
| Trond Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Fant Invest AS → Calero AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 SMN (0,01 %) | 4,5 % | 16 660 kr | 0 kr |
| Lene Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Fant Invest AS → Leja AS | 4,5 % | 16 660 kr | 0 kr |
| Cato Emilsen gjennom Teft Eiendomsutvikling AS → Emilsen Gruppen AS → Fant Invest AS → Mantis AS | 4,5 % | 16 660 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 462 458 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 369 966 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TEFT EIENDOMSUTVIKLING AS økte med 47,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MOEN-GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOEN-GRUPPEN AS falt med 165,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TJUIN EIENDOM AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OTTERSØYA MARITIME NÆRINGSPARK BYGG 5 AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PURKHOLMEN EIENDOM AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOEN EIENDOMMER AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MATMORTUA AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NÆRØYSUNDTERMINALENE AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NÆRØYSUNDET KYSTSERVICE AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OCEANIZE AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 65,8 % til 0 % av aksjene i FELLESBYGGET OTTERSØY AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 45,2 % til 0 % av aksjene i TALERA NORD AS i 2025.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- EMILSEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 45 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (259,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (82,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (297,1 mill. kr).
- EMILSEN GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EMILSEN REDERI AS i 2025.
- RODO INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- NAMDAL MARITIME AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i RØRVIK KAI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TEFT EIENDOMSUTVIKLING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (486 607 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TEFT EIENDOMSUTVIKLING AS falt med 6,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i TEFT EIENDOMSUTVIKLING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2023 til 8,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NAMDAL MARITIME AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 3 AS i 2024.
- NAMDAL MARITIME AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i RØRVIK KAI AS i 2024.
- MOEN-GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 195 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (148,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (87,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr).
- Finansinntektene i MOEN-GRUPPEN AS steg fra 9,1 mill. kr i 2023 til 126,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FREYJA FLEET MANAGEMENT AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i MOEN INDUSTRIER AS økte med 58,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MOEN INDUSTRIER AS steg fra 8,1 mill. kr i 2023 til 103,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i CIRCULARIAQ AS i 2024.
- EMILSEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 241,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (191,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (309,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (259,3 mill. kr).
- RODO INVEST AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.