Anslag · inntektsår 2025
Metallco NMF AS
Org.nr. 981361431 · AS · Materialgjenvinning · Gjøvik
Aksjene i Metallco NMF AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 179 226 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 40,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Metallco NMF AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 120 550 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 821 200 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Metallco NMF AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 120 550 kr. Bankinnskuddene falt med 20,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 28,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 43,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (660 553 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 40,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 408 489 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 410 600 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Metallco NMF AS?
Metallco NMF AS eies til slutt av Personlig eier A (16,5 % gjennom Stensli Gjenvinning AS → Bjarne Stensli & Sønner AS → Flatt Jern AS), Personlig eier B (14,5 % gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS og Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS), Personlig eier C (12,3 % gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Stensli Gjenvinning AS → Bjarne Stensli & Sønner AS → Anders Stensli Holding AS) og Personlig eier E (8,2 % gjennom Stensli Gjenvinning AS → Bjarne Stensli & Sønner AS → Bjarne Stensli Dy Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Metallco NMF AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stensli Gjenvinning AS → Bjarne Stensli & Sønner AS → Flatt Jern AS | 16,5 % | 6,7 mill. kr | 49 602 kr |
| Personlig eier B gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS; Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS | 14,5 % | 5,9 mill. kr | 41 559 kr |
| Personlig eier C gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS | 12,3 % | 5 mill. kr | 32 622 kr |
| Personlig eier D gjennom Stensli Gjenvinning AS → Bjarne Stensli & Sønner AS → Anders Stensli Holding AS | 8,2 % | 3,4 mill. kr | 16 001 kr |
| Personlig eier E gjennom Stensli Gjenvinning AS → Bjarne Stensli & Sønner AS → Bjarne Stensli Dy Holding AS | 8,2 % | 3,4 mill. kr | 16 001 kr |
| Personlig eier F gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS | 7,2 % | 3 mill. kr | 11 978 kr |
| Personlig eier G gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS; Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS | 5,4 % | 2,2 mill. kr | 4 583 kr |
| Personlig eier H gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS | 5,4 % | 2,2 mill. kr | 4 577 kr |
| Personlig eier I gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 4,8 % | 2 mill. kr | 2 009 kr |
| Personlig eier J gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS | 4,3 % | 1,8 mill. kr | 147 kr |
| Personlig eier K gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 4,3 % | 1,8 mill. kr | 147 kr |
| Personlig eier L gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 3,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS | 1,8 % | 740 153 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS | 1,5 % | 591 570 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco Oppland AS → Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 0,5 % | 221 834 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 51 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 40,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 410 600 kr
Hendelser i eierkjeden
- METALLCO NMF AS delte anslagsvis ut 24 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,1 mill. kr).
- METALLCO OPPLAND AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (35,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,9 mill. kr).
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 175,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (176 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (101,1 mill. kr).
- METALLCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 151 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (151 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 44,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (190 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (844,9 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,4 mill. kr).
- STENSLI GJENVINNING AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (43,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (43,8 mill. kr).
- METALLCO NMF AS delte anslagsvis ut 33 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (32,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr).
- METALLCO OPPLAND AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (49,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr).
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 183,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (190,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 38,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (548,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (189 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 42,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (143,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr).
- STENSLI GJENVINNING AS delte anslagsvis ut 15,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (43,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Metallco Stene AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.