Anslag · inntektsår 2025
H2 Gruppen AS
Org.nr. 980414027 · AS · Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram · Trondheim
Aksjene i H2 Gruppen AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener H2 Gruppen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 45,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,35 % av den samme verdien, så avkastningen er 129,5 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med H2 Gruppen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 9 595 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 4,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 21 985 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 13 661 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier H2 Gruppen AS?
H2 Gruppen AS eies til slutt av Personlig eier A (45,5 % gjennom House Of Beauty AS), Personlig eier B (7,5 % gjennom Invest42 AS → Steff Invest AS), Personlig eier C (5,3 % gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS) og Personlig eier E (4,7 % gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av H2 Gruppen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom House Of Beauty AS | 45,5 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Invest42 AS → Steff Invest AS | 7,5 % | 234 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 5,3 % | 166 246 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,8 % | 151 554 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,7 % | 147 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,7 % | 147 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,7 % | 147 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 4,6 % | 142 529 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 4,6 % | 142 529 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 4,6 % | 142 529 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3 % | 93 783 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,5 % | 46 891 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1 % | 31 261 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1 % | 31 261 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1 % | 31 261 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 13 661 kr
Hendelser i eierkjeden
- INVEST42 AS delte anslagsvis ut 8,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (45 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i INVEST42 AS økte med 40,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i KASTOR INVEST AS økte med 106,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NRL INVEST AS delte anslagsvis ut 8,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (163 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (417 573 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (154,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i H2 GRUPPEN AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i H2 GRUPPEN AS økte fra 200 til 1 000 i 2024, og 7 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HOUSE OF BEAUTY AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (36,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−367 702 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,9 mill. kr).
- Finansinntektene i KASTOR INVEST AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 31,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i KASTOR INVEST HOLDING AS økte med 130 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: H2 Thomas Angells GT AS
- Eierandel i: H2 Grilstad Marina AS
- Eierandel i: H2 Lade AS
- Eierandel i: H2 Frisør AS
- Eierandel i: H2 Solsiden AS
- Eierandel i: H2 Dronningensgt AS
- Eierandel i: Barber&Sons AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.