Anslag · inntektsår 2025
Barber&Sons AS
Org.nr. 994734962 · AS · Frisering og barbering · Trondheim
Aksjene i Barber&Sons AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 60 091 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Barber&Sons AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 24 885 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 777 458 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 9 416 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Barber&Sons AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1 kr. Bankinnskuddene økte med 917 783 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 79 999 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Barber&Sons AS?
Barber&Sons AS eies til slutt av Personlig eier A (45,5 % gjennom H2 Gruppen AS → House Of Beauty AS), Personlig eier B (7,5 % gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Steff Invest AS), Personlig eier C (5,3 % gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS) og Personlig eier E (4,7 % gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Barber&Sons AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom H2 Gruppen AS → House Of Beauty AS | 45,5 % | 27 341 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Steff Invest AS | 7,5 % | 4 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 5,3 % | 3 196 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,8 % | 2 913 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,7 % | 2 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,7 % | 2 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 4,7 % | 2 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 4,6 % | 2 740 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 4,6 % | 2 740 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom H2 Gruppen AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 4,6 % | 2 740 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom H2 Gruppen AS | 3 % | 1 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom H2 Gruppen AS | 1,5 % | 901 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom H2 Gruppen AS | 1 % | 601 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom H2 Gruppen AS | 1 % | 601 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom H2 Gruppen AS | 1 % | 601 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 75 114 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 60 091 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BARBER&SONS AS delte anslagsvis ut 777 458 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−24 886 kr) pluss årsresultatet 2025 (802 343 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−1 kr).
- INVEST42 AS delte anslagsvis ut 8,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (45 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i INVEST42 AS økte med 40,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i KASTOR INVEST AS økte med 106,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i H2 GRUPPEN AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HOUSE OF BEAUTY AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (36,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−367 702 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,9 mill. kr).
- Finansinntektene i KASTOR INVEST AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 31,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i KASTOR INVEST HOLDING AS økte med 130 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.