Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

It Support AS

Org.nr. 977197821 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Sola

Aksjene i It Support AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener It Support AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −3,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,56 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i It Support AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 583 385 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 84 357 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med It Support AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 583 385 kr. Bankinnskuddene falt med 839 454 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (64 154 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 37 812 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 39 878 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier It Support AS?

It Support AS eies til slutt av Personlig eier A (14 % gjennom B Log Invest AS), Personlig eier B (14 % gjennom E&A Invest AS), Personlig eier C (14 %), Personlig eier D (14 % gjennom Lobi AS) og Personlig eier E (14 % gjennom Log Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av It Support AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom B Log Invest AS14 %804 690 kr0 kr
Personlig eier B gjennom E&A Invest AS14 %804 690 kr0 kr
Personlig eier C14 %804 690 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Lobi AS14 %804 690 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Log Holding AS14 %804 690 kr0 kr
Personlig eier F14 %804 690 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Log Molde AS7 %402 345 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Log Molde AS7 %402 345 kr0 kr
Personlig eier I2 %114 956 kr0 kr
Verdigrunnlag
7,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
5,7 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
39 878 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Personlig eier I gikk fra 16 % til 2 % av aksjene i IT SUPPORT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Personlig eier A gikk fra 14 % til 0 % av aksjene i IT SUPPORT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Personlig eier H gikk fra 14 % til 0 % av aksjene i IT SUPPORT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • IT SUPPORT AS gikk fra 44 % til 0 % av aksjene i PRORAILING SCANDINAVIA AS i 2025.
  • IT SUPPORT AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025.
  • E&A INVEST AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−6,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,1 mill. kr).
  • Finansinntektene i E&A INVEST AS steg fra 43 326 kr i 2024 til 5,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • E&A INVEST AS gikk fra 41,2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025.
  • LOBI AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RELOKASJON AS i 2025.
  • LOG HOLDING AS gikk fra 56,9 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025.
  • LOG MOLDE AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i DRIV MOLDE AS i 2025.
  • E&A INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i TARGET CONSULTING AS i 2024.
  • Finansinntektene i LOBI AS steg fra 507 974 kr i 2023 til 6,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Bankinnskuddet i LOBI AS økte med 1,5 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 5,5 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
  • LOBI AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i SBL FINANS AS i 2024.
  • LOBI AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i PROFESSIONAL TOOLING AS i 2024.
  • LOBI AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i ADVANCED TOOLING AS i 2024.
  • LOG HOLDING AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i TARGET CONSULTING AS i 2024.
  • LOG MOLDE AS gikk fra 100 % til 28 % av aksjene i PRORAILING SCANDINAVIA AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.