Anslag · inntektsår 2025
Utedesign AS
Org.nr. 918607048 · AS
Aksjene i Utedesign AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 69 696 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Utedesign AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −50,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023–2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Utedesign AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 11,5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (32,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 94 390 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Utedesign AS?
Fra 2022 til 2024 økte egenkapitalen med 11,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 13,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 6,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 32,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (198 702 kr).
Hvem eier Utedesign AS?
Utedesign AS eies til slutt av Personlig eier A (28,6 % gjennom Utemagi AS → Log Holding AS og Utemagi AS → It Support AS → Log Holding AS), Personlig eier B (25 % gjennom Utemagi AS → Hoste Holding AS → Bekko Holding AS), Personlig eier C (25 % gjennom Utemagi AS → Hoste Holding AS → Vinsvoll Invest AS), Personlig eier D (20,7 % gjennom Utemagi AS → E&A Invest AS og Utemagi AS → It Support AS → E&A Invest AS) og Personlig eier E (0,1 % gjennom Utemagi AS → It Support AS → B Log Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Utedesign AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Utemagi AS → Log Holding AS; Utemagi AS → It Support AS → Log Holding AS | 28,6 % | 4 mill. kr | 22 716 kr |
| Personlig eier B gjennom Utemagi AS → Hoste Holding AS → Bekko Holding AS | 25 % | 3,5 mill. kr | 17 678 kr |
| Personlig eier C gjennom Utemagi AS → Hoste Holding AS → Vinsvoll Invest AS | 25 % | 3,5 mill. kr | 17 678 kr |
| Personlig eier D gjennom Utemagi AS → E&A Invest AS; Utemagi AS → It Support AS → E&A Invest AS | 20,7 % | 2,9 mill. kr | 11 624 kr |
| Personlig eier E gjennom Utemagi AS → It Support AS → B Log Invest AS | 0,1 % | 19 756 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Utemagi AS → It Support AS | 0,1 % | 19 756 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Utemagi AS → It Support AS → Lobi AS | 0,1 % | 19 756 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Utemagi AS → It Support AS | 0,1 % | 19 756 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 123 513 kr
Hendelser i eierkjeden
- LOG HOLDING AS gikk fra 56,9 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- E&A INVEST AS gikk fra 41,2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- IT SUPPORT AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- UTEDESIGN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDIC GLASS AS i 2025.
- Finansinntektene i HOSTE HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2024 til 10,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- IT SUPPORT AS gikk fra 44 % til 0 % av aksjene i PRORAILING SCANDINAVIA AS i 2025.
- IT SUPPORT AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025.
- LOG HOLDING AS gikk fra 56,9 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2025.
- UTEDESIGN AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−11,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−14,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i UTEDESIGN AS økte med 32,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i UTEDESIGN AS økte fra 100 til 20 196 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TARGET INVESTMENT AS gikk fra 84 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KRAAVIK TRAFIKKSKOLE AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- UTEDESIGN AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- UTEDESIGN AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UTEDESIGN AS i 2024.
- LOG HOLDING AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i TARGET CONSULTING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Nordic Glass AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.