Anslag · inntektsår 2025
Syversen Group Holding AS
Org.nr. 934238761 · AS · Engroshandel med klær og skotøy · Fredrikstad
Aksjene i Syversen Group Holding AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 119 646 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Syversen Group Holding AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 57,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 162 904 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 21,7 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Syversen Group Holding AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 57,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 262 072 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 54,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 561 405 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 162 904 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Syversen Group Holding AS?
Syversen Group Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (45,5 % gjennom Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (25 % gjennom Hes AS), Personlig eier C (25 % gjennom JCHSM AS) og Personlig eier D (4,3 % gjennom Xania Commerce Group AS → Lisether AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Syversen Group Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS | 45,5 % | 8,2 mill. kr | 64 594 kr |
| Personlig eier B gjennom Hes AS | 25 % | 4,5 mill. kr | 27 526 kr |
| Personlig eier C gjennom JCHSM AS | 25 % | 4,5 mill. kr | 27 526 kr |
| Personlig eier D gjennom Xania Commerce Group AS → Lisether AS | 4,3 % | 778 332 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 22,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 119 646 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 162 904 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS steg fra 1,6 mill. kr i 2024 til 57,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HES AS gikk fra 34 % til 25 % av aksjene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JCHSM AS gikk fra 34 % til 25 % av aksjene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SYVERSEN GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SYVERSEN AS i 2025.
- SYVERSEN GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ROSENLUND 14 AS i 2025.
- HES AS gikk fra 34 % til 25 % av aksjene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS i 2025.
- JCHSM AS gikk fra 34 % til 25 % av aksjene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
- XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HES AS økte med 1,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Syversen AS
- Eierandel i: Rosenlund 14 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.