Anslag · inntektsår 2025
Rosenlund 14 AS
Org.nr. 994814265 · AS · Engroshandel med klær og skotøy · Fredrikstad
Aksjene i Rosenlund 14 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 13 310 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rosenlund 14 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, så avkastningen er 8,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rosenlund 14 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 392 206 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 100 816 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Rosenlund 14 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 392 206 kr. Bankinnskuddene falt med 3,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 622 319 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (80 866 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 45 412 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 50 266 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rosenlund 14 AS?
Rosenlund 14 AS eies til slutt av Personlig eier A (45,5 % gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS og Syversen Group AS → Apilar Logistics AS → Apilar Holding AS → Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS), Personlig eier B (16,9 % gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Hes AS), Personlig eier C (16,9 % gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → JCHSM AS), Personlig eier D (5,2 % gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Xania Commerce Group AS → Lisether AS og Syversen Group AS → Apilar Logistics AS → Apilar Holding AS → Xania Commerce Group AS → Lisether AS og Syversen Group AS → Apilar Logistics AS → Lisether AS) og Personlig eier E (4 % gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS → Zaro AS og Syversen Group AS → Purenorway International AS → Skibåsen 28 AS → Zaro AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rosenlund 14 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS; Syversen Group AS → Apilar Logistics AS → Apilar Holding AS → Xania Commerce Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS | 45,5 % | 3,1 mill. kr | 13 310 kr |
| Personlig eier B gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Hes AS | 16,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → JCHSM AS | 16,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Syversen Group AS → Syversen Group Holding AS → Xania Commerce Group AS → Lisether AS; Syversen Group AS → Apilar Logistics AS → Apilar Holding AS → Xania Commerce Group AS → Lisether AS; Syversen Group AS → Apilar Logistics AS → Lisether AS | 5,2 % | 356 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS → Zaro AS; Syversen Group AS → Purenorway International AS → Skibåsen 28 AS → Zaro AS | 4 % | 271 345 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Syversen Group AS → Aboki Holding AS | 3,8 % | 256 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Syversen Group AS → Ski Ohoi Holding AS | 3,8 % | 256 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS → Camo Holding AS | 1,9 % | 126 627 kr | 0 kr |
| 4knape AB gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 36 179 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS → Oxidane Venture AS → Nordic Green Capital AS → Dry Fly Holding AS | 0,3 % | 23 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS → Oxidane Venture AS → Nordic Green Capital AS → Waterfall Capital AS | 0,3 % | 23 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS → Oxidane Venture AS → Nordic Green Capital AS → Brandt Invest AS | 0,1 % | 8 430 kr | 0 kr |
| Bulls Holding AB gjennom Syversen Group AS → Purenorway International AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 6 977 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 8,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 13 310 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 50 266 kr
Hendelser i eierkjeden
- SYVERSEN GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ROSENLUND 14 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS steg fra 1,6 mill. kr i 2024 til 57,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SYVERSEN GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SYVERSEN AS i 2025.
- SYVERSEN GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ROSENLUND 14 AS i 2025.
- HES AS gikk fra 34 % til 25 % av aksjene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS i 2025.
- JCHSM AS gikk fra 34 % til 25 % av aksjene i SYVERSEN GROUP HOLDING AS i 2025.
- APILAR LOGISTICS AS delte anslagsvis ut 7,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i APILAR LOGISTICS AS økte med 9,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- APILAR LOGISTICS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SCANDINAVIAN DISTRIBUTION AS i 2025.
- ROSENLUND 14 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr).
- SYVER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ROSENLUND 14 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i HES AS økte med 1,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- APILAR LOGISTICS AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.