Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Vet Holdco 2 AS

Org.nr. 933860191 · AS · Veterinærtjenester · Oslo

Aksjene i Vet Holdco 2 AS gir de 86 personlige eierne anslagsvis 611 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Vet Holdco 2 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −0 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Vet Holdco 2 AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6 993 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 179 548 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Vet Holdco 2 AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 6 993 kr. Den langsiktige gjelden økte med 20 000 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 288 848 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 178 092 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 179 548 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Vet Holdco 2 AS?

Vet Holdco 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (9,2 % gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS og Vet Holdco AS → SCHÜTT Happens AS), Personlig eier B (9 % gjennom Vet Holdco AS → Prior To The Pass Holding AS og Petrus Mipco AS → Prior To The Pass Holding AS og Prior To The Pass Holding AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS og Vet Holdco AS → Cag 25 AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS) og Personlig eier E (6,4 % gjennom Vet Holdco AS → DR. Dolittle AS og Petrus Mipco AS → DR. Dolittle AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vet Holdco 2 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS; Vet Holdco AS → SCHÜTT Happens AS9,2 %1,8 mill. kr554 kr
Personlig eier B gjennom Vet Holdco AS → Prior To The Pass Holding AS; Petrus Mipco AS → Prior To The Pass Holding AS; Prior To The Pass Holding AS9 %1,8 mill. kr57 kr
Personlig eier C gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS; Vet Holdco AS → Cag 25 AS8,7 %1,7 mill. kr0 kr
Personlig eier D gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS8,1 %1,6 mill. kr0 kr
Personlig eier E gjennom Vet Holdco AS → DR. Dolittle AS; Petrus Mipco AS → DR. Dolittle AS6,4 %1,3 mill. kr0 kr
Personlig eier F gjennom Vet Holdco AS → Amigo Holding AS4,1 %811 280 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Vet Holdco AS → Jev Invest AS3,1 %620 387 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Vet Holdco AS → Zola Holding AS2,6 %519 447 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Vet Holdco AS → Nicob Holding AS2,3 %444 288 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Vet Holdco AS → Linginvest AS2,2 %434 269 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS1,9 %369 196 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Vet Holdco AS1,6 %310 186 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Vet Holdco AS → i Am The SCHÜTT AS; Petrus Mipco AS → i Am The SCHÜTT AS1,6 %309 019 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Vet Holdco AS → Dunker AS → Scala Marketing AS1,5 %295 078 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Vet Holdco AS → Dunker AS → Scala Marketing AS1,5 %295 078 kr0 kr
Verdigrunnlag
24,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
19,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
611 kr
Formuesskatt om én person eide alt
179 548 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i DUNKER AS steg fra 35,7 mill. kr i 2024 til 114 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • DUNKER AS gikk fra 8,5 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
  • DUNKER AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
  • Finansinntektene i AMIGO HOLDING AS steg fra 1,2 mill. kr i 2024 til 5,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • AMIGO HOLDING AS gikk fra 40 % til 30,8 % av aksjene i AVVENTURA AS i 2025.
  • AMIGO HOLDING AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mrd. kr).
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NEW TONIC AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i TIGHTS.NO AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
  • PETRUS MIPCO AS gikk fra 17,3 % til 0 % av aksjene i PETRUS VETERINÆRER AS i 2024.
  • AMIGO HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SOCIAL DINING AS i 2024.
  • STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 253,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr).
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i EXABEL AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.