Anslag · inntektsår 2025
Petrus Veterinærer AS
Org.nr. 925149985 · AS · Veterinærtjenester · Oslo
Aksjene i Petrus Veterinærer AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 20,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Petrus Veterinærer AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −46,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Petrus Veterinærer AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 187 223 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Petrus Veterinærer AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 15,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 16,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 500 129 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 301 195 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 136 422 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 187 223 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Petrus Veterinærer AS?
Petrus Veterinærer AS eies til slutt av Musti Group Nordic OY (40 % gjennom Musti Norge AS), Martin SCHÜTT (5,5 % gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS og Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → SCHÜTT Happens AS), Caroline Piasecka (5,4 % gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Prior To The Pass Holding AS og Vet Holdco 2 AS → Petrus Mipco AS → Prior To The Pass Holding AS og Vet Holdco 2 AS → Prior To The Pass Holding AS), Andreas Rokne (5,2 % gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS og Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Cag 25 AS) og Karl-Axel Hjorth Bauer (4,8 % gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Petrus Veterinærer AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Musti Group Nordic OY gjennom Musti Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 40 % | 8,2 mill. kr | – |
| Martin SCHÜTT gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS; Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → SCHÜTT Happens AS. Eier også aksjer i DR.Dropin AS (0,2 %) | 5,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Caroline Piasecka gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Prior To The Pass Holding AS; Vet Holdco 2 AS → Petrus Mipco AS → Prior To The Pass Holding AS; Vet Holdco 2 AS → Prior To The Pass Holding AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %) | 5,4 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Andreas Rokne gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS; Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Cag 25 AS. Eier også aksjer i Oncoinvent ASA (0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %) | 5,2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Karl-Axel Hjorth Bauer gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS. Eier også aksjer i Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %), Saga Pure ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Vår Energi ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 990 640 kr | 0 kr |
| Joachim Rathke gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → DR. Dolittle AS; Vet Holdco 2 AS → Petrus Mipco AS → DR. Dolittle AS. Eier også aksjer i Rathke Invest AS (100 %), C&D Analytics AS (100 %) | 3,8 % | 783 288 kr | 0 kr |
| Lasse Carlsen Smedsvig gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Amigo Holding AS. Eier også aksjer i Lildog AS (0,05 %) | 2,5 % | 505 718 kr | 0 kr |
| Jan Einar Vaage gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Jev Invest AS. Eier også aksjer i Venturie AS (0,05 %), Moelven Industrier ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 386 723 kr | 0 kr |
| Harald Reigstad Aalvik gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Zola Holding AS | 1,6 % | 323 802 kr | 0 kr |
| Nicolai Bauer gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Nicob Holding AS | 1,4 % | 276 951 kr | 0 kr |
| Torbjørn Nordgård gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Linginvest AS. Eier også aksjer i Multiconsult ASA (under 0,01 %), Rosenlund & Co AS (under 0,01 %) | 1,3 % | 270 705 kr | 0 kr |
| Stens Holding AS gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS | 1,1 % | 230 141 kr | – |
| Trond Harald Herberg gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS. Eier også aksjer i Herberg Eiendom AS (100 %), FS Container Holding AS (2,57 %), Winter MPP AS (2 %), Briese Eco Handy AS (1,33 %), Stavanger City Office AS (0,82 %) og 18 andre | 0,9 % | 193 357 kr | 0 kr |
| Håkon Wang SCHÜTT gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → i Am The SCHÜTT AS; Vet Holdco 2 AS → Petrus Mipco AS → i Am The SCHÜTT AS | 0,9 % | 192 630 kr | 0 kr |
| Helge Nygaard gjennom Vet Holdco 2 AS → Vet Holdco AS → Dunker AS → Scala Marketing AS | 0,9 % | 183 939 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 25,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 20,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 187 223 kr
Hendelser i eierkjeden
- ASKELADDEN & CO 3 AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,5 mill. kr).
- ASKELADDEN & CO 3 AS gikk fra 62,8 % til 59,3 % av aksjene i JUBEL EVENTYR HOLDING AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO 3 AS gikk fra 46,5 % til 43,9 % av aksjene i VET HOLDCO AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO HOLDCO AS delte anslagsvis ut 37 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−207,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−204,5 mill. kr).
- ASKELADDEN & CO MIDCO AS delte anslagsvis ut 36,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−211,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−211,8 mill. kr).
- Finansinntektene i ASKELADDEN & CO MIDCO AS steg fra 6,1 mill. kr i 2024 til 37 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO AS falt med 34,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ASKELADDEN & CO AS steg fra 8,1 mill. kr i 2024 til 37,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ASKELADDEN & CO AS gikk fra 25,2 % til 4 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PETRUS VETERINÆRER AS økte med 44,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PETRUS VETERINÆRER AS økte fra 385 703 til 946 830 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- VET HOLDCO AS gikk fra 82,3 % til 0 % av aksjene i PETRUS VETERINÆRER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PETRUS MIPCO AS gikk fra 17,3 % til 0 % av aksjene i PETRUS VETERINÆRER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ASKELADDEN & CO 3 AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO 3 AS økte med 15,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ASKELADDEN & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ODD 8 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Stens Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.