Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

RS Holdco AS

Org.nr. 933809773 · AS · Produksjon av dører og vinduer av metall · Bærum

Aksjene i RS Holdco AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 378 426 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 52,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i RS Holdco AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen opp med 0 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 537 295 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med RS Holdco AS?

Fra 2024 til 2025 økte bankinnskuddene med 1,4 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 346 667 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 864 374 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 25,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 236 946 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 537 295 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier RS Holdco AS?

RS Holdco AS eies til slutt av Rune Steve Hardersen (32,2 % gjennom Vengetind AS → RSH AS), Steinar Baard Spydevold (29,9 % gjennom Vengetind AS → Sbas AS), Øyvind Johannes Holtedahl (9,6 % gjennom Vengetind AS → Mantech AS), Hans Anders Nording (9,2 % gjennom Vengetind AS → Havstein AS → Staka Invest AS og Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → Staka Invest AS) og Bjørn Kulseth Mjaaseth (8,2 % gjennom Vengetind AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av RS Holdco AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Rune Steve Hardersen gjennom Vengetind AS → RSH AS32,2 %16,9 mill. kr151 128 kr
Steinar Baard Spydevold gjennom Vengetind AS → Sbas AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) og 1 andre29,9 %15,6 mill. kr138 764 kr
Øyvind Johannes Holtedahl gjennom Vengetind AS → Mantech AS. Eier også aksjer i NRC Group ASA (under 0,01 %)9,6 %5 mill. kr32 738 kr
Hans Anders Nording gjennom Vengetind AS → Havstein AS → Staka Invest AS; Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → Staka Invest AS9,2 %4,8 mill. kr30 607 kr
Bjørn Kulseth Mjaaseth gjennom Vengetind AS. Eier også aksjer i Glittertind Infra AS (100 %)8,2 %4,3 mill. kr25 189 kr
Eirik Frantzen gjennom Efra Holding AS2,9 %1,5 mill. kr0 kr
Torstein Gåsdalen gjennom Torga Holding AS2,1 %1,1 mill. kr0 kr
Knut Guttorm Gjestvang gjennom VKG Holding AS. Eier også aksjer i Profil Consulting AS (16,67 %)1,2 %652 725 kr0 kr
Vigdis Husom Gjestvang gjennom VKG Holding AS1,2 %652 725 kr0 kr
Marius Andreassen Hansen gjennom Vengetind AS → Havstein AS → 1473 Invest AS; Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → 1473 Invest AS1,2 %611 906 kr0 kr
Erlend Østerås gjennom Vengetind AS → Havstein AS → Østerås Holding AS; Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → Østerås Holding AS1,2 %611 906 kr0 kr
Arve Sinnerud Fjetre gjennom Fjetre Ventures AS1 %543 937 kr0 kr
Verdigrunnlag
65,4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
52,3 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
537 295 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i RS HOLDCO AS steg fra 558 062 kr i 2024 til 12,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VENGETIND ELEVATE AS gikk fra 41,6 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • RSH AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SBAS AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • HAVSTEIN AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • BJØRN KULSETH MJAASETH gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • ARVE SINNERUD gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • VENGETIND AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−1,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i VENGETIND AS økte med 28,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • RSH AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,9 mill. kr).
  • Finansinntektene i RSH AS steg fra 1,9 mill. kr i 2024 til 14,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • RSH AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025.
  • Finansinntektene i SBAS AS steg fra 476 557 kr i 2024 til 4,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SBAS AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i HAVSTEIN AS økte med 5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i HAVSTEIN AS steg fra 256 kr i 2024 til 2,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • HAVSTEIN AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i VENGETIND AS økte med 15,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • RSH AS delte anslagsvis ut 750 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,6 mill. kr).
  • RSH AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VENGETIND AS i 2024.
  • RSH AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i VENGETIND ELEVATE AS i 2024.
  • SBAS AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i VENGETIND ELEVATE AS i 2024.
  • MANTECH AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,8 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.