Anslag · inntektsår 2025
PT Eiendommer AS
Org.nr. 945708824 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Hamar
Aksjene i PT Eiendommer AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 48 139 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener PT Eiendommer AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 25,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, så avkastningen er 36,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i PT Eiendommer AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 252 372 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med PT Eiendommer AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 8,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 7,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 41,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (187 487 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 81 644 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 116 542 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier PT Eiendommer AS?
PT Eiendommer AS eies til slutt av Personlig eier A (32,2 % gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → RSH AS), Personlig eier B (29,9 % gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Sbas AS), Personlig eier C (9,6 % gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Mantech AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Havstein AS → Staka Invest AS og RS Holdco AS → Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → Staka Invest AS) og Personlig eier E (8,2 % gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av PT Eiendommer AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → RSH AS | 32,2 % | 4,3 mill. kr | 25 654 kr |
| Personlig eier B gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Sbas AS | 29,9 % | 4 mill. kr | 22 485 kr |
| Personlig eier C gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Mantech AS | 9,6 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Havstein AS → Staka Invest AS; RS Holdco AS → Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → Staka Invest AS | 9,2 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS | 8,2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom RS Holdco AS → Efra Holding AS | 2,9 % | 390 434 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom RS Holdco AS → Torga Holding AS | 2,1 % | 278 881 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom RS Holdco AS → VKG Holding AS | 1,2 % | 167 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom RS Holdco AS → VKG Holding AS | 1,2 % | 167 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Havstein AS → 1473 Invest AS; RS Holdco AS → Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → 1473 Invest AS | 1,2 % | 156 865 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom RS Holdco AS → Vengetind AS → Havstein AS → Østerås Holding AS; RS Holdco AS → Vengetind AS → N&P Sandbox AS → Nording & Partners AS → Østerås Holding AS | 1,2 % | 156 865 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom RS Holdco AS → Fjetre Ventures AS | 1 % | 139 441 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 116 542 kr
Hendelser i eierkjeden
- PT EIENDOMMER AS delte anslagsvis ut 9,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,1 mill. kr).
- Finansinntektene i RS HOLDCO AS steg fra 558 062 kr i 2024 til 12,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VENGETIND AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−1,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VENGETIND AS økte med 28,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- RSH AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,9 mill. kr).
- Finansinntektene i RSH AS steg fra 1,9 mill. kr i 2024 til 14,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RSH AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025.
- Finansinntektene i SBAS AS steg fra 476 557 kr i 2024 til 4,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SBAS AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HAVSTEIN AS økte med 5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HAVSTEIN AS steg fra 256 kr i 2024 til 2,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAVSTEIN AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i RS HOLDCO AS i 2025.
- PT EIENDOMMER AS delte anslagsvis ut 6,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,3 mill. kr).
- FIGU INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i PT EIENDOMMER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MABA INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i PT EIENDOMMER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SKRENTEN INVEST AS gikk fra 32,3 % til 0 % av aksjene i PT EIENDOMMER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SIDSEL BERGSENG gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i PT EIENDOMMER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i VENGETIND AS økte med 15,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- RSH AS delte anslagsvis ut 750 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,6 mill. kr).
- RSH AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VENGETIND AS i 2024.
- RSH AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i VENGETIND ELEVATE AS i 2024.
- SBAS AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i VENGETIND ELEVATE AS i 2024.
- MANTECH AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.