Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Hammergy Ems AS

Org.nr. 933569349 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Evje og Hornnes

Aksjene i Hammergy Ems AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 74 006 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Hammergy Ems AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 8 663 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Hammergy Ems AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 8 663 kr. Bankinnskuddene falt med 1 163 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 67 075 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Hammergy Ems AS?

Hammergy Ems AS eies til slutt av Solør Bioenergi Management AB (28,5 % gjennom Hammergy AS → Solør Bioenergi Holding AS), Per Andreas Vatne (17,4 % gjennom Hammergy AS → Pav Holding AS), Jørn Salvesen (7,2 % gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS og Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → JKM Holding AS og Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS), Scanrise Pte LTD (6,9 % gjennom Hammergy AS) og Erik Risdal (6,9 % gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS og Hammergy AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hammergy Ems AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Solør Bioenergi Management AB gjennom Hammergy AS → Solør Bioenergi Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)28,5 %21 104 kr–
Per Andreas Vatne gjennom Hammergy AS → Pav Holding AS. Eier også aksjer i Stationmar AS (7,25 %)17,4 %12 879 kr0 kr
Jørn Salvesen gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → JKM Holding AS; Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS. Eier også aksjer i Odden Camping AS (25 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %) og 2 andre7,2 %5 341 kr0 kr
Scanrise Pte LTD gjennom Hammergy AS6,9 %5 084 kr–
Erik Risdal gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS; Hammergy AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS6,9 %5 072 kr0 kr
Anne Benedikte Brat Olsen gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → Brahde AS; Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → Brahde AS; Hammergy AS → Firmament AS → Brahde AS2,4 %1 779 kr0 kr
Marie Fredrikke Brat Olsen gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → Mafo AS; Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → Mafo AS; Hammergy AS → Firmament AS → Mafo AS2,4 %1 779 kr0 kr
Sofie Henriette Kvaal Olsen gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → Sofo AS; Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → Sofo AS; Hammergy AS → Firmament AS → Sofo AS2,4 %1 779 kr0 kr
Kent Sigvard Helge Svensson gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS; Hammergy AS. Eier også aksjer i Stationmar AS (1,16 %), Equinor ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %)1,9 %1 390 kr0 kr
Bente Dagmar Collett Knagenhjelm gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Fjord-Partners AS1,7 %1 276 kr0 kr
Kristian Salvesen gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy AS → JKM Holding AS1,5 %1 119 kr0 kr
Morten Andre Salvesen gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy AS → JKM Holding AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %)1,5 %1 119 kr0 kr
Josef Flatebø Schlezinger gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → JRM Holding AS; Hammergy AS → Pen-Rock AS → JRM Holding AS; Hammergy AS → JRM Holding AS. Eier også aksjer i R-Venture AS (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %)1,5 %1 096 kr0 kr
Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Hammergy AS → Firmament AS → DNB Bank ASA1,1 %826 kr–
Gutfinszky Capital LTD NUF gjennom Hammergy AS → Gutfinszky AS1 %717 kr–
Verdigrunnlag
92 507 kr
Formuesverdi (80 %)
74 006 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i HAMMERGY AS falt med 3,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • PAV HOLDING AS gikk fra 16,9 % til 15,5 % av aksjene i STATIONMAR AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i HAMMERGY AS økte med 11,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.