Anslag · inntektsår 2025
Hammergy Geo AS
Org.nr. 933621162 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Evje og Hornnes
Aksjene i Hammergy Geo AS gir de 47 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18 010 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hammergy Geo AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 7 943 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Hammergy Geo AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 7 943 kr. Bankinnskuddene falt med 9 861 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11 656 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hammergy Geo AS?
Hammergy Geo AS eies til slutt av Solør Bioenergi Management AB (22,8 % gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Solør Bioenergi Holding AS), Personlig eier A (15,5 % gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS og Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS og Sari AS → Risdal Eiendom AS), Personlig eier B (13,9 % gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pav Holding AS), Personlig eier C (12,8 % gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS og Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → JKM Holding AS og Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS) og Scanrise Pte LTD (5,5 % gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hammergy Geo AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Solør Bioenergi Management AB gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Solør Bioenergi Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 22,8 % | 4 109 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Sari AS → Risdal Eiendom AS; Sari AS → Risdal Eiendom AS | 15,5 % | 2 789 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pav Holding AS | 13,9 % | 2 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → JKM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS | 12,8 % | 2 301 kr | 0 kr |
| Scanrise Pte LTD gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS | 5,5 % | 990 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → JKM Holding AS | 2,7 % | 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Sari AS → JKM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → JKM Holding AS | 2,7 % | 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → Brahde AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → Brahde AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Firmament AS → Brahde AS | 1,9 % | 346 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → Mafo AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → Mafo AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Firmament AS → Mafo AS | 1,9 % | 346 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → Sofo AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → Sofo AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Firmament AS → Sofo AS | 1,9 % | 346 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS | 1,5 % | 271 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Fjord-Partners AS | 1,4 % | 249 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → JRM Holding AS; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → JRM Holding AS | 1,1 % | 196 kr | 0 kr |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Energy Tellus AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Pen-Rock AS → Firmament AS → DNB Bank ASA; Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Firmament AS → DNB Bank ASA | 0,9 % | 161 kr | – |
| Gutfinszky Capital LTD NUF gjennom Hammergy Ems AS → Hammergy AS → Gutfinszky AS | 0,8 % | 140 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 22 513 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18 010 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HAMMERGY AS falt med 3,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PAV HOLDING AS gikk fra 16,9 % til 15,5 % av aksjene i STATIONMAR AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HAMMERGY AS økte med 11,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.