Anslag · inntektsår 2025
Markveien Invest AS
Org.nr. 932751186 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Drammen
Aksjene i Markveien Invest AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 6 630 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Markveien Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −43 485 kr, mest med nye penger fra eierne (11 560 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 112 348 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Markveien Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 43 485 kr. Det er i snitt tatt ut 5 780 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (90 370 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 43 004 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 56 174 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Markveien Invest AS?
Markveien Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS), Personlig eier B (28,4 % gjennom Hotvetveien 1 AS → Tofi AS), Personlig eier C (13 % gjennom Killy Invest AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Enra Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Tight Eiendom AS → Tight Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Markveien Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS | 28,4 % | 2,1 mill. kr | 3 315 kr |
| Personlig eier B gjennom Hotvetveien 1 AS → Tofi AS | 28,4 % | 2,1 mill. kr | 3 315 kr |
| Personlig eier C gjennom Killy Invest AS | 13 % | 959 066 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Enra Holding AS | 7,5 % | 553 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tight Eiendom AS → Tight Holding AS | 7,5 % | 553 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Omni Holding AS | 5,3 % | 391 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Svenningsen Invest AS | 5,2 % | 383 626 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Svenningsen Invest AS | 4,8 % | 354 117 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 6 630 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 56 174 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOFI AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FT CLOTHING AS i 2025.
- OMNI HOLDING AS gikk fra 20,3 % til 5,3 % av aksjene i MARKVEIEN INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HOTVETVEIEN 1 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BU 3S AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i KILLY INVEST AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eierandel i: MVP Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.