Anslag · inntektsår 2025
Asker Lager Invest AS
Org.nr. 932339684 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Asker Lager Invest AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 96 050 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 25,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Asker Lager Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,76 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Asker Lager Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 29,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (30,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 246 986 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Asker Lager Invest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 29,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 63 458 kr og den langsiktige gjelden økte med 61,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 397 339 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 23,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 217 046 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 246 986 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Asker Lager Invest AS?
Asker Lager Invest AS eies til slutt av Von Tangen & Sons LTD NUF (35,8 %), Personlig eier A (25 % gjennom Braveheart Capital AS), Personlig eier B (17,9 % gjennom Markstøl Invest AS), Personlig eier C (13,8 %) og Personlig eier D (7,5 % gjennom Chamar AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Asker Lager Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Von Tangen & Sons LTD NUF | 35,8 % | 9,3 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Braveheart Capital AS | 25 % | 6,5 mill. kr | 47 238 kr |
| Personlig eier B gjennom Markstøl Invest AS | 17,9 % | 4,6 mill. kr | 28 851 kr |
| Personlig eier C | 13,8 % | 3,6 mill. kr | 18 206 kr |
| Personlig eier D gjennom Chamar AS | 7,5 % | 1,9 mill. kr | 1 755 kr |
- Verdigrunnlag
- 32,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 25,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 96 050 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 246 986 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ASKER LAGER INVEST AS falt med 1,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ASKER LAGER INVEST AS steg fra 244 921 kr i 2024 til 3,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CHAMAR AS gikk fra 14,9 % til 7,5 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MARKSTØL INVEST AS økte med 11,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CHAMAR AS delte anslagsvis ut 83 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (165,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CHAMAR AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i CHAMAR SHIPPING AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 23,8 % til 11,9 % av aksjene i TACOMA TRADER AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 14,9 % til 7,5 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 11,3 % til 5,8 % av aksjene i BRØNNØYSUND KONTORBYGG AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,9 % til 2,5 % av aksjene i HERCULES SUPPLY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,6 % til 2 % av aksjene i BRUDELI GREEN MOBILITY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,5 % til 2,2 % av aksjene i NORDIC PORTO AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 1,5 % av aksjene i UGLAND SUPRAMAX AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 2,3 % til 1,1 % av aksjene i VIBORG LOGISTICS DENMARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ASKER LAGER INVEST AS økte med 32,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i ASKER LAGER INVEST AS økte fra 1 000 til 3 350 000 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CLARKSONS PROJECT FINANCE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MARKSTØL INVEST AS gikk fra 18 % til 10 % av aksjene i NORSK RÅVARE AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 10 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eier: Von Tangen & Sons LTD NUF
- Eierandel i: Røyken Logistikk Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.