Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Røyken Logistikk Invest AS

Org.nr. 918111662 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo

Aksjene i Røyken Logistikk Invest AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 46 932 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 17,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Røyken Logistikk Invest AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −3,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Røyken Logistikk Invest AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 332 957 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Røyken Logistikk Invest AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 277 571 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 254 572 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 156 894 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 158 242 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Røyken Logistikk Invest AS?

Røyken Logistikk Invest AS eies til slutt av Von Tangen & Sons LTD NUF (35,8 % gjennom Asker Lager Invest AS), Personlig eier A (25 % gjennom Asker Lager Invest AS → Braveheart Capital AS), Personlig eier B (17,9 % gjennom Asker Lager Invest AS → Markstøl Invest AS), Personlig eier C (13,8 % gjennom Asker Lager Invest AS) og Personlig eier D (7,5 % gjennom Asker Lager Invest AS → Chamar AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Røyken Logistikk Invest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Von Tangen & Sons LTD NUF gjennom Asker Lager Invest AS35,8 %6,3 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Asker Lager Invest AS → Braveheart Capital AS25 %4,4 mill. kr26 361 kr
Personlig eier B gjennom Asker Lager Invest AS → Markstøl Invest AS17,9 %3,1 mill. kr13 894 kr
Personlig eier C gjennom Asker Lager Invest AS13,8 %2,4 mill. kr6 677 kr
Personlig eier D gjennom Asker Lager Invest AS → Chamar AS7,5 %1,3 mill. kr0 kr
Verdigrunnlag
22 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
17,6 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
46 932 kr
Formuesskatt om én person eide alt
158 242 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i ASKER LAGER INVEST AS falt med 1,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i ASKER LAGER INVEST AS steg fra 244 921 kr i 2024 til 3,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MARKSTØL INVEST AS økte med 11,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • CHAMAR AS delte anslagsvis ut 83 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (165,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,2 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • CHAMAR AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i CHAMAR SHIPPING AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 23,8 % til 11,9 % av aksjene i TACOMA TRADER AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 14,9 % til 7,5 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 11,3 % til 5,8 % av aksjene i BRØNNØYSUND KONTORBYGG AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 4,9 % til 2,5 % av aksjene i HERCULES SUPPLY AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 4,6 % til 2 % av aksjene i BRUDELI GREEN MOBILITY AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 4,5 % til 2,2 % av aksjene i NORDIC PORTO AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 3 % til 1,5 % av aksjene i UGLAND SUPRAMAX AS i 2025.
  • CHAMAR AS gikk fra 2,3 % til 1,1 % av aksjene i VIBORG LOGISTICS DENMARK AS i 2025.
  • WARBO AS gikk fra 36,2 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • FEVANG AS gikk fra 35,2 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • AGNES EIENDOM AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MOWINCKEL MANAGEMENT AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • JOSTIMAX AS gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • NAVIO AS gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SIDSEL MERETE GJULEM WARBO gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • TOM BRINCK-MORTENSEN gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i ASKER LAGER INVEST AS økte med 32,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • MARKSTØL INVEST AS gikk fra 18 % til 10 % av aksjene i NORSK RÅVARE AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 10 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.