Anslag · inntektsår 2025
Johan Follestadsvei 18 AS
Org.nr. 918421130 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Johan Follestadsvei 18 AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Johan Follestadsvei 18 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 13,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, så avkastningen er 23,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Johan Follestadsvei 18 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 473 595 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 80 337 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 556 054 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Johan Follestadsvei 18 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 4,4 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 414 114 kr. Det er i snitt tatt ut 236 798 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 3,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (69 035 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 47 181 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 42 912 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Johan Follestadsvei 18 AS?
Johan Follestadsvei 18 AS eies til slutt av Von Tangen & Sons LTD NUF (35,8 % gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS), Personlig eier A (25 % gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS → Braveheart Capital AS), Personlig eier B (17,9 % gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS → Markstøl Invest AS), Personlig eier C (13,8 % gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS) og Personlig eier D (7,5 % gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS → Chamar AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Johan Follestadsvei 18 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Von Tangen & Sons LTD NUF gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS | 35,8 % | 2,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS → Braveheart Capital AS | 25 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS → Markstøl Invest AS | 17,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS | 13,8 % | 835 433 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Røyken Logistikk Invest AS → Asker Lager Invest AS → Chamar AS | 7,5 % | 451 585 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 42 912 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ASKER LAGER INVEST AS falt med 1,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ASKER LAGER INVEST AS steg fra 244 921 kr i 2024 til 3,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MARKSTØL INVEST AS økte med 11,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CHAMAR AS delte anslagsvis ut 83 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (165,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CHAMAR AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i CHAMAR SHIPPING AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 23,8 % til 11,9 % av aksjene i TACOMA TRADER AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 14,9 % til 7,5 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 11,3 % til 5,8 % av aksjene i BRØNNØYSUND KONTORBYGG AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,9 % til 2,5 % av aksjene i HERCULES SUPPLY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,6 % til 2 % av aksjene i BRUDELI GREEN MOBILITY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,5 % til 2,2 % av aksjene i NORDIC PORTO AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 1,5 % av aksjene i UGLAND SUPRAMAX AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 2,3 % til 1,1 % av aksjene i VIBORG LOGISTICS DENMARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ASKER LAGER INVEST AS økte med 32,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MARKSTØL INVEST AS gikk fra 18 % til 10 % av aksjene i NORSK RÅVARE AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 10 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.