Anslag · inntektsår 2025
Thefactory Sportstech Fund AS
Org.nr. 932259346 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Oslo
Aksjene i Thefactory Sportstech Fund AS gir de 38 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 565 967 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Thefactory Sportstech Fund AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 2,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Thefactory Sportstech Fund AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 22 406 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 604 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Thefactory Sportstech Fund AS?
Thefactory Sportstech Fund AS eies til slutt av Personlig eier A (45,9 % gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Auris AS → Auris Holding AS og Auris AS → Auris Holding AS), Personlig eier B (12,9 % gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Daytona Invest AS og Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Daytona Invest AS), Personlig eier C (6,4 % gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Nettuno Capital AS og Nettuno Capital AS), Personlig eier D (6,1 % gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Nomah AS og Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Nomah AS og Thefactory Asset Management AS → Nomah AS) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Bear Invest AS og Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Bear Invest AS og Bear Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Thefactory Sportstech Fund AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Auris AS → Auris Holding AS; Auris AS → Auris Holding AS | 45,9 % | 259 794 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Daytona Invest AS; Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Daytona Invest AS | 12,9 % | 73 250 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Nettuno Capital AS; Nettuno Capital AS | 6,4 % | 36 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Nomah AS; Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Nomah AS; Thefactory Asset Management AS → Nomah AS | 6,1 % | 34 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Bear Invest AS; Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Bear Invest AS; Bear Invest AS | 5,7 % | 32 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Designerina AS; Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Designerina AS | 3,8 % | 21 490 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Onetwo3 AS | 2,7 % | 15 026 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Skadi AS | 2,7 % | 15 026 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS; Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Scale Invest AS; Thefactory Asset Management AS → Scale Invest AS | 1,8 % | 9 954 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Jubalong Invest AS | 1,7 % | 9 659 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS; Thefactory Asset Management AS | 1,4 % | 7 761 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → AS Bemacs → Capreca AS; Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS; Thefactory Asset Management AS | 1,2 % | 6 727 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Tomorrow Today AS → Ekebakken Holding AS | 0,6 % | 3 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Bouts Invest AS; Thefactory Asset Management AS → Bouts Invest AS | 0,5 % | 3 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Thefactory Asset Management AS | 0,5 % | 3 005 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 707 459 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 565 967 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i THEFACTORY SPORTSTECH FUND AS økte med 2,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i THEFACTORY SPORTSTECH FUND AS økte fra 30 000 til 56 500 i 2025, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i THEFACTORY AS økte med 10,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i THEFACTORY AS steg fra 335 843 kr i 2024 til 4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THEFACTORY AS gikk fra 22,5 % til 0,8 % av aksjene i THEFACTORY ANGELS VII AS i 2025.
- AURIS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i REAKTOR AS i 2025.
- AURIS HOLDING AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (235,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (177,2 mill. kr).
- NETTUNO CAPITAL AS gikk fra 9,1 % til 1,8 % av aksjene i BILL KILL AS i 2025.
- Finansinntektene i AURIS HOLDING AS steg fra 296 000 kr i 2023 til 11,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Runagain AS
- Eierandel i: Mountainsnow AS
- Eierandel i: Vimscore AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.