Anslag · inntektsår 2025
Runagain AS
Org.nr. 822196292 · AS · Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Drammen
Aksjene i Runagain AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 4 280 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Runagain AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −26,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Runagain AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −1,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 90 265 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Runagain AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 581 953 kr og den langsiktige gjelden økte med 651 389 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 103 153 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 13 646 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 64 120 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Runagain AS?
Runagain AS eies til slutt av Carl-Otto Karlengen (26,8 % gjennom Retail Rookies AS), Tom Rune Graarud (9,2 % gjennom GSGD Invest AS), Alf Emil Løvgren (9,2 % gjennom Teknologipartner AS), Tiri Arntzen Swanstrøm (9,2 % gjennom Teknologipartner AS) og Alf Niklas Håkonsen Kalmar (3,8 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Runagain AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Carl-Otto Karlengen gjennom Retail Rookies AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 26,8 % | 2,2 mill. kr | 4 280 kr |
| Tom Rune Graarud gjennom GSGD Invest AS | 9,2 % | 752 086 kr | 0 kr |
| Alf Emil Løvgren gjennom Teknologipartner AS. Eier også aksjer i Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Pci Biotech Holding ASA (under 0,01 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 9,2 % | 748 382 kr | 0 kr |
| Tiri Arntzen Swanstrøm gjennom Teknologipartner AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 9,2 % | 748 382 kr | 0 kr |
| Alf Niklas Håkonsen Kalmar. Eier også aksjer i Kalmar Tech AS (100 %) | 3,8 % | 310 455 kr | 0 kr |
| Peter John Kilburn (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,6 % | 293 780 kr | – |
| Cecilie Løkken Henriksen gjennom Uchi Invest AS | 3,2 % | 263 230 kr | 0 kr |
| May Therese Kongstein Henriksen-Jayasundera gjennom Uchi Invest AS | 3,2 % | 263 230 kr | 0 kr |
| Odd Rune Austgulen gjennom Thefactory Sportstech Fund AS → Thefactory Asset Management AS → Thefactory AS → Auris AS → Auris Holding AS; Thefactory Sportstech Fund AS → Auris AS → Auris Holding AS. Eier også aksjer i Tauri AS (100 %), Wilh. Wilhelmsen Holding ASA (0,09 %), Borgestad ASA (under 0,01 %) | 3 % | 246 119 kr | 0 kr |
| Øyvind Henriksen gjennom Uchi Invest AS | 2,8 % | 225 626 kr | 0 kr |
| Olav Sirevåg. Eier også aksjer i Force Majeure Invest AS (100 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 2,5 % | 204 641 kr | 0 kr |
| Carsten Stævne Bech. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %) | 2,2 % | 179 172 kr | 0 kr |
| Sanna Fjelltun Øyre. Eier også aksjer i Broadstone Studio AS (60 %), Broadstone Network AS (5 %), Skogluft AS (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 142 980 kr | 0 kr |
| Camilla Larsen. Eier også aksjer i Eam Solar AS (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 120 997 kr | 0 kr |
| Kjetil Idås gjennom Kicon AS. Eier også aksjer i Clikk AS (under 0,01 %), Preact AS (under 0,01 %) | 1,4 % | 112 999 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 64 120 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i RUNAGAIN AS falt med 775 716 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RETAIL ROOKIES AS gikk fra 38,1 % til 26,8 % av aksjene i RUNAGAIN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RETAIL ROOKIES AS gikk fra 38,1 % til 26,8 % av aksjene i RUNAGAIN AS i 2025.
- UCHI INVEST AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (97,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (87,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i THEFACTORY SPORTSTECH FUND AS økte med 2,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i RUNAGAIN AS økte med 3,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i RUNAGAIN AS økte fra 1 332 303 til 1 811 871 i 2024, og 19 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- GSGD INVEST AS delte anslagsvis ut 5,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (90,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (89,1 mill. kr).
- Finansinntektene i GSGD INVEST AS steg fra 0 kr i 2023 til 6,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- UCHI INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (114,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (97,2 mill. kr).
- Finansinntektene i UCHI INVEST AS steg fra 0 kr i 2023 til 9,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.