Anslag · inntektsår 2025
Varro Invest 3 AS
Org.nr. 931806440 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Sandefjord
Aksjene i Varro Invest 3 AS gir de 54 personlige eierne anslagsvis 54 478 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 40,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Varro Invest 3 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,8 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Varro Invest 3 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 25,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (27,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 585 504 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Varro Invest 3 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 25,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 659 775 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 40,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 407 362 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 410 116 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Varro Invest 3 AS?
Varro Invest 3 AS eies til slutt av Personlig eier A (7,6 % gjennom Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS og Varro Kapitalpartner AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS), Personlig eier B (7,5 % gjennom Vannin Invest AS → Leblon Group AS), Personlig eier C (6,2 % gjennom Trethom AS), Bull Invest AG (selskap) (5,4 % gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS) og Personlig eier D (5,4 % gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS → Hesnes Kaja Ii AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Varro Invest 3 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS; Varro Kapitalpartner AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS | 7,6 % | 3,1 mill. kr | 13 502 kr |
| Personlig eier B gjennom Vannin Invest AS → Leblon Group AS | 7,5 % | 3,1 mill. kr | 13 133 kr |
| Personlig eier C gjennom Trethom AS | 6,2 % | 2,5 mill. kr | 7 637 kr |
| Bull Invest AG (selskap) gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,4 % | 2,2 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS → Hesnes Kaja Ii AS | 5,4 % | 2,2 mill. kr | 4 574 kr |
| Personlig eier E gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Bog Invest AS | 5,4 % | 2,2 mill. kr | 4 332 kr |
| Personlig eier F gjennom Engløkk Industrier AS | 5,3 % | 2,2 mill. kr | 4 124 kr |
| Personlig eier G gjennom Zeiner Vekst AS → Zeiner Invest AS | 5,3 % | 2,2 mill. kr | 4 124 kr |
| Personlig eier H gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Jill Holding AS | 5,1 % | 2,1 mill. kr | 3 052 kr |
| Personlig eier I gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Hejo Holding AS | 4,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Acg AS | 3,7 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Pavin AS | 3,3 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Pina AS | 2,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Abrafam Holding AS | 2,4 % | 983 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Stev Invest AS | 2,3 % | 949 194 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 51 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 40,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 54 478 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 410 116 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i VARRO INVEST 3 AS økte fra 46 795 025 til 47 751 244 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i HESNES INVEST AS falt med 124,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i HESNES INVEST AS steg fra 0 kr i 2024 til 28,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HESNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 221,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (634,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (38,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (452,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VANNIN INVEST AS økte med 8,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TRETHOM AS gikk fra 45,6 % til 0 % av aksjene i KAB HOLDING AS i 2025.
- TRETHOM AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ARBION INDUSTRIES AS i 2025.
- HESNES KAJA II AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (57,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VARRO INVEST 3 AS økte med 27,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i VARRO INVEST 3 AS økte fra 24 200 000 til 46 795 025 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i HESNES INVEST AS økte med 47 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HESNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (585,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (99,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (634,7 mill. kr).
- TRETHOM AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i VOW ASA i 2024.
- TRETHOM AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i AMSC ASA i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Staud Gruppen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.