Anslag · inntektsår 2025
Secure Reinvestco AS
Org.nr. 931565176 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Secure Reinvestco AS gir de 28 personlige eierne anslagsvis 242 176 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 245,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Secure Reinvestco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Secure Reinvestco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 120,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (118,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 4,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Secure Reinvestco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 120,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 29,9 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 4,3 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 280,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 2,7 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Secure Reinvestco AS?
Secure Reinvestco AS eies til slutt av Petri Smedberg (12,9 %), Ahm Frvaltning AB (8,4 %), Mvi Fund i AB (7,5 %), Kramer Family Group Aps (7,5 %) og Ah Security Group Aps (7 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Secure Reinvestco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Petri Smedberg (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 12,9 % | 31,8 mill. kr | – |
| Ahm Frvaltning AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,4 % | 20,7 mill. kr | – |
| Mvi Fund i AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,5 % | 18,5 mill. kr | – |
| Kramer Family Group Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,5 % | 18,4 mill. kr | – |
| Ah Security Group Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7 % | 17,3 mill. kr | – |
| Emk Capital Partners Iii LP (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,6 % | 13,6 mill. kr | – |
| Prasimo Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,2 % | 10,4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom BLH Holding AS | 3,9 % | 9,5 mill. kr | 77 490 kr |
| Nelab Invest AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,6 % | 8,9 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Müsli AS | 3,1 % | 7,6 mill. kr | 58 543 kr |
| Holding On AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,1 % | 5,2 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Save Estatement AS | 1,9 % | 4,7 mill. kr | 29 211 kr |
| Personlig eier D gjennom Cavendo AS | 1,7 % | 4,1 mill. kr | 22 909 kr |
| Personlig eier E gjennom Furesund AS | 1,6 % | 3,9 mill. kr | 21 321 kr |
| Tengdin Konsult AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 3 mill. kr | – |
- Verdigrunnlag
- 306,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 245,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 242 176 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2,7 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SECURE REINVESTCO AS økte med 42,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SECURE REINVESTCO AS økte fra 304 995 725 til 348 705 810 i 2025, og 31 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- STOKKAASEN AS gikk fra 5,4 % til 0 % av aksjene i SECURE REINVESTCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SVEIN DAHLE AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i SECURE REINVESTCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FURESUND II AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i SECURE REINVESTCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MÜSLI AS gikk fra 10,1 % til 0 % av aksjene i SECURE MIPCO AS i 2025.
- SAVE ESTATEMENT AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (35,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HERAS HOLDCO AS økte med 2,2 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SECURE REINVESTCO AS økte med 75,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SECURE REINVESTCO AS økte fra 228 966 658 til 304 995 725 i 2024, og 71 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MIPAL AB gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i SECURE REINVESTCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BLH HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (29 mill. kr).
- MÜSLI AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (336 727 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,4 mill. kr).
- SAVE ESTATEMENT AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (35,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HERAS HOLDCO AS økte med 1,5 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Heras Holdco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.