Anslag · inntektsår 2025
Heras Holdco AS
Org.nr. 930914401 · AS · Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Oslo
Aksjene i Heras Holdco AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 53 775 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,9 mrd. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Heras Holdco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −59,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Heras Holdco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mrd. kr, mest med nye penger fra eierne (3,8 mrd. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 35,8 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Heras Holdco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mrd. kr. Bankinnskuddene økte med 274,4 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,6 mrd. kr. Det er i snitt tatt ut 634 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (33,4 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,5 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 27,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 20,8 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Heras Holdco AS?
Heras Holdco AS eies til slutt av Emk Capital Partners Iii LP (79,6 %), Secure Reinvestco GMBH & Co. KG (6,7 %), Emk Capital Partners Iii SCSP (6,6 %), Petri Smedberg (0,8 % gjennom Secure Reinvestco AS) og Ahm Frvaltning AB (0,5 % gjennom Secure Reinvestco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Heras Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Emk Capital Partners Iii LP (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 79,6 % | 1,5 mrd. kr | – |
| Secure Reinvestco GMBH & Co. KG (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 6,7 % | 126 mill. kr | – |
| Emk Capital Partners Iii SCSP (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 6,6 % | 125,3 mill. kr | – |
| Petri Smedberg gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,8 % | 15,5 mill. kr | – |
| Ahm Frvaltning AB gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 10,1 mill. kr | – |
| Mvi Fund i AB gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 9 mill. kr | – |
| Kramer Family Group Aps gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 9 mill. kr | – |
| Ah Security Group Aps gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 8,4 mill. kr | – |
| Heras Holdco AS gjennom Secure Mipco AS | 0,3 % | 5,8 mill. kr | – |
| Prasimo Aps gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 5,1 mill. kr | – |
| Bengt Kristian Hansen gjennom Secure Reinvestco AS → BLH Holding AS. Eier også aksjer i Nordskott-Hall AS (33,33 %), Nord-Salten Kraft Holding AS (0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 0,2 % | 4,6 mill. kr | 28 878 kr |
| Nelab Invest AB gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,2 % | 4,4 mill. kr | – |
| Christopher Galligani Ræder gjennom Secure Reinvestco AS → Müsli AS | 0,2 % | 3,7 mill. kr | 19 617 kr |
| Holding On AB gjennom Secure Reinvestco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 2,5 mill. kr | – |
| Kjetil Kvia Andersen gjennom Secure Reinvestco AS → Save Estatement AS | 0,1 % | 2,3 mill. kr | 5 280 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,4 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,9 mrd. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 20,8 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HERAS HOLDCO AS økte med 2,2 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i HERAS HOLDCO AS økte fra 3 350 855 671 til 5 497 977 631 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i SECURE REINVESTCO AS økte med 42,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SECURE MIPCO AS økte med 7,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MÜSLI AS gikk fra 10,1 % til 0 % av aksjene i SECURE MIPCO AS i 2025.
- SAVE ESTATEMENT AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (35,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HERAS HOLDCO AS økte med 1,5 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i HERAS HOLDCO AS økte fra 1 888 687 760 til 3 350 855 671 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i SECURE REINVESTCO AS økte med 75,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SECURE MIPCO AS økte med 12,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BLH HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (29 mill. kr).
- MÜSLI AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (336 727 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,4 mill. kr).
- SAVE ESTATEMENT AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (35,9 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Heras Holdco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.