Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Intakt Bilskade Drift AS

Org.nr. 931226347 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Trondheim

Aksjene i Intakt Bilskade Drift AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 564 138 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 136,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Intakt Bilskade Drift AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 114 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (92,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,9 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Drift AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 114 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 49,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 2,3 mill. kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 183 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Intakt Bilskade Drift AS?

Intakt Bilskade Drift AS eies til slutt av Gard Ådne Aure Kverneland (13 % gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), Frithjof Anderssen (11,1 % gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), Knut Herman Holler Gjøvaag (8,4 % gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS), Gjensidigestiftelsen (8,1 % gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA) og Arne Dag Kjeseth (3,7 % gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS og Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Drift AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Gard Ådne Aure Kverneland gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS13 %17,7 mill. kr159 220 kr
Frithjof Anderssen gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS. Eier også aksjer i Frithjof Anderssen Invest 2 AS (100 %)11,1 %15,1 mill. kr133 020 kr
Knut Herman Holler Gjøvaag gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS. Eier også aksjer i Gjøvaag International AS (100 %), Noritec AS (1,2 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %)8,4 %11,5 mill. kr97 524 kr
Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA8,1 %11 mill. kr–
Arne Dag Kjeseth gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS. Eier også aksjer i Bergen Arealutvikling AS (33,33 %)3,7 %5 mill. kr32 454 kr
Tom Erik Kjeseth gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS. Eier også aksjer i Lionero AS (0,01 %)3,4 %4,7 mill. kr29 339 kr
Fredrik Horvli Buck gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS3,4 %4,7 mill. kr29 310 kr
Preben Gjøvaag Nordanger gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS → PGN Investment AS2,3 %3,1 mill. kr13 209 kr
Tommy Gjøvaag Nordanger gjennom Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS → TGN Invest AS. Eier også aksjer i Aqualis ASA (under 0,01 %)2,3 %3,1 mill. kr13 209 kr
Jacob Andreas Natvig Skolleborg gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS. Eier også aksjer i Skolleborg Mølle AS (100 %), Artisane Holding AS (12,5 %), AS Ijati (under 0,01 %)2,2 %3 mill. kr12 383 kr
Cathinka Steen Trøan gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS. Eier også aksjer i Nor-Par AS (1,62 %)2,1 %2,9 mill. kr11 188 kr
Preben Otter Steen gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS. Eier også aksjer i Nor-Par AS (1,62 %), Thefactory Asset Management AS (1 %), Thefactory AS (0,62 %), Orbify.Ai AS (0,29 %), Hunter Group ASA (0,05 %) og 5 andre2,1 %2,9 mill. kr11 188 kr
Janicke Buck gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS. Eier også aksjer i Artisane Holding AS (6,25 %), Sirk AS (0,32 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %)1,9 %2,5 mill. kr7 677 kr
Karianne Buck gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS. Eier også aksjer i Artisane Holding AS (6,25 %)1,9 %2,5 mill. kr7 677 kr
Bertrand Marius Steen gjennom Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS; Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS. Eier også aksjer i Bemasteen AS (100 %), Artisane Holding AS (12,5 %), Kitron ASA (under 0,01 %)1,8 %2,4 mill. kr6 740 kr
Verdigrunnlag
170,3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
136,3 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
1,5 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
  • MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
  • MOTOR-TRADE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BILHUSET BREKSTAD AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i FRYDENBØ AUTOMOTIVE AS steg fra 34,4 mill. kr i 2023 til 105,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i FRYDENBØ GROUP AS falt med 219,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • FRYDENBØ GROUP AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i FRYDENBØ MARINE AS i 2024.
  • GJENSIDIGE FORSIKRING ASA gikk fra 13,4 % til 0 % av aksjene i FJORD IMPACT LAB AS i 2024.
  • GJENSIDIGE FORSIKRING ASA gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i SECTOR ASSET MANAGEMENT AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.