Anslag · inntektsår 2025
SRM & Co Invest AS
Org.nr. 929873815 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Moss
Aksjene i SRM & Co Invest AS gir de 32 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2023.
Tjener SRM & Co Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −217,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,36 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i SRM & Co Invest AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2023 økte egenkapitalen med 3,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (4,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2023.
Hvordan har det gått med SRM & Co Invest AS?
Fra 2022 til 2023 økte egenkapitalen med 3,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,9 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 17,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 23 356 kr i året.
Hvem eier SRM & Co Invest AS?
SRM & Co Invest AS eies til slutt av SRM & Co Invest AS (42,6 % gjennom Austadlia Investments AS), Personlig eier A (17,6 % gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS og Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → R2-D2 Advisory AS og R&D Invest AS), Personlig eier B (4,6 % gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS og R&D Invest AS), Personlig eier C (4,3 % gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS og Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → M Cap AS og R&D Invest AS) og Personlig eier D (3,3 % gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS og R&D Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SRM & Co Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| SRM & Co Invest AS gjennom Austadlia Investments AS | 42,6 % | 1,4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → R2-D2 Advisory AS; R&D Invest AS | 17,6 % | 565 160 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS | 4,6 % | 147 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → M Cap AS; R&D Invest AS | 4,3 % | 137 945 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS | 3,3 % | 107 183 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → Dale Capital Norway AS → Dale Enterprises Norway AS; Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS → Dale Capital Norway AS → Dale Enterprises Norway AS | 2,4 % | 76 789 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS | 2,3 % | 72 421 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → Rentier Capital AS; R&D Invest AS → Rentier Capital AS; R&D Invest AS | 2,1 % | 67 835 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS | 2 % | 62 857 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS | 1,8 % | 58 627 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → Knutsson Group AS; R&D Invest AS → Knutsson Group AS | 1,8 % | 58 351 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → Georgism Capital AS; R&D Invest AS | 1,7 % | 55 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → Ariston AS; R&D Invest AS → Ariston AS | 1,3 % | 40 924 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS; R&D Invest AS | 1,3 % | 40 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Austadlia Investments AS → R&D Invest AS → Fanebust Invest AS; R&D Invest AS → Fanebust Invest AS | 1,1 % | 36 463 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 14 518 kr
Hendelser i eierkjeden
- PORS ENTREPRENØR AS gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i SRM & CO INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i R&D INVEST AS falt med 1,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i R&D INVEST AS steg fra 2,1 mill. kr i 2024 til 20,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- M CAP AS gikk fra 100 % til 25 % av aksjene i NUMBER 15 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i R&D INVEST AS økte med 1,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- R&D INVEST AS gikk fra 4,7 % til 1,7 % av aksjene i R&D INVEST AS i 2024.
- R&D INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i PROPCLOUD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SRM & CO INVEST AS økte med 4,4 mill. kr i 2023. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: SRM & Co Invest AS
- Eierandel i: Austadlia Investments AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.