Anslag · inntektsår 2025
Intakt Bilskade Holding AS
Org.nr. 929749715 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Trondheim
Aksjene i Intakt Bilskade Holding AS gir de 43 personlige eierne anslagsvis 1,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 274,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Intakt Bilskade Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Intakt Bilskade Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 35,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (4,8 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 274,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 3 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Intakt Bilskade Holding AS?
Intakt Bilskade Holding AS eies til slutt av Gard Ådne Aure Kverneland (13 % gjennom MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), Frithjof Anderssen (11,1 % gjennom Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), Knut Herman Holler Gjøvaag (8,4 % gjennom MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS), Gjensidigestiftelsen (8,1 % gjennom MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA) og Personlig eier A (3,7 % gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS og Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gard Ådne Aure Kverneland gjennom MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS | 13 % | 35,6 mill. kr | 353 616 kr |
| Frithjof Anderssen gjennom Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS. Eier også aksjer i Frithjof Anderssen Invest 2 AS (100 %) | 11,1 % | 30,3 mill. kr | 295 544 kr |
| Knut Herman Holler Gjøvaag gjennom MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS. Eier også aksjer i Gjøvaag International AS (100 %), Noritec AS (1,2 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) | 8,4 % | 23,2 mill. kr | 216 868 kr |
| Gjensidigestiftelsen gjennom MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 8,1 % | 22,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS | 3,7 % | 10,1 mill. kr | 83 258 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS | 3,4 % | 9,5 mill. kr | 76 982 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS | 3,4 % | 9,5 mill. kr | 76 922 kr |
| Personlig eier D gjennom MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS → PGN Investment AS | 2,3 % | 6,2 mill. kr | 44 479 kr |
| Personlig eier E gjennom MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS → TGN Invest AS | 2,3 % | 6,2 mill. kr | 44 479 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 2,2 % | 6 mill. kr | 42 816 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 2,1 % | 5,8 mill. kr | 40 408 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 2,1 % | 5,8 mill. kr | 40 408 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS | 1,9 % | 5,1 mill. kr | 33 332 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS | 1,9 % | 5,1 mill. kr | 33 332 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS | 1,8 % | 4,9 mill. kr | 31 445 kr |
- Verdigrunnlag
- 343,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 274,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
- MOTOR-TRADE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BILHUSET BREKSTAD AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERNELAND MOBILITY AS økte med 28,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AB PERSSON INVEST gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRYDENBØ AUTOMOTIVE AS steg fra 34,4 mill. kr i 2023 til 105,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i FRYDENBØ GROUP AS falt med 219,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FRYDENBØ GROUP AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i FRYDENBØ MARINE AS i 2024.
- GJENSIDIGE FORSIKRING ASA gikk fra 13,4 % til 0 % av aksjene i FJORD IMPACT LAB AS i 2024.
- GJENSIDIGE FORSIKRING ASA gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i SECTOR ASSET MANAGEMENT AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eierandel i: Intakt Bilskade Drift AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.