Anslag · inntektsår 2025
Hamlet AS
Org.nr. 929576675 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Hamlet AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hamlet AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −38,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,33 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Hamlet AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −2,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 42 187 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hamlet AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 20 317 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 907 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 12 629 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hamlet AS?
Hamlet AS eies til slutt av Personlig eier A (12,6 % gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS og Hamlet Holding AS → Kamf Adventures AS og Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS), Personlig eier B (12,4 % gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS og Hamlet Holding AS → SCHÜTT Happens AS og Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS), Personlig eier C (12 % gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS og Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS), Personlig eier D (11,4 % gjennom Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS og Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS) og Personlig eier E (7,1 % gjennom Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS og Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hamlet AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS; Hamlet Holding AS → Kamf Adventures AS; Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS | 12,6 % | 380 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS; Hamlet Holding AS → SCHÜTT Happens AS; Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS | 12,4 % | 373 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS; Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS | 12 % | 361 940 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS; Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS | 11,4 % | 346 070 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS; Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS | 7,1 % | 214 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hamlet Holding AS → Zola Holding AS | 4,5 % | 136 639 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hamlet Coco AS → Ellertsen Holding AS | 4 % | 121 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 2,7 % | 82 429 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS; Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS → Flygind Invest AS | 1,8 % | 55 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS; Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS → Grey Swan AS | 1,8 % | 55 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hamlet Holding AS → Nicob Holding AS | 1,5 % | 46 417 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 1,3 % | 38 790 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 1,3 % | 38 790 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Jabelsen Invest AS; Hamlet Holding AS → Jabelsen Invest AS | 1 % | 31 101 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Bergspitze AS | 1 % | 30 744 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 12 629 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HAMLET AS økte med 1,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 30,9 % til 7,9 % av aksjene i YELLOW RETAIL HOLDING AS i 2025.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2025.
- CONSTRUCTIO AS gikk fra 20 % til 17,8 % av aksjene i SCANMUDRING HOLDING AS i 2025.
- STENS HOLDING AS delte anslagsvis ut 100 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (112,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (117,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (129,6 mill. kr).
- ALUF AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ALUF EIENDOM AS i 2025.
- Finansinntektene i ZOLA HOLDING AS steg fra 783 208 kr i 2023 til 2,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SOCIAL DINING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 3,5 % av aksjene i HAMLET HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 6,2 % til 3,2 % av aksjene i JUBEL EVENTYR HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 6,1 % til 2,8 % av aksjene i RANDI HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,8 % til 3 % av aksjene i BURGERHEIM HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,4 % til 2,1 % av aksjene i VET HOLDCO AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,2 % til 2,2 % av aksjene i BLID HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,1 % til 2,6 % av aksjene i OKKULT HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 2,4 % av aksjene i REBIL HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,3 % av aksjene i OLIO HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,3 % av aksjene i DIGG HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 1,9 % av aksjene i SQUEEZE AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i VERD HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 2,7 % til 1,1 % av aksjene i KIN HOLDCO AS i 2024.
- CONSTRUCTIO AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (381,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mrd. kr).
- CONSTRUCTIO AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i BEWI INVEST ASA i 2024.
- STENS HOLDING AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i LYN 1896 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Darko Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.