Anslag · inntektsår 2025
Darko Invest AS
Org.nr. 928678156 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Darko Invest AS gir de 53 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Darko Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 371 462 kr. Bankinnskuddene falt med 1 124 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Darko Invest AS?
Darko Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (12,6 % gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS og Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Kamf Adventures AS og Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS), Personlig eier B (12,4 % gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS og Hamlet AS → Hamlet Holding AS → SCHÜTT Happens AS og Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS), Personlig eier C (12 % gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS og Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS), Personlig eier D (11,4 % gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS og Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS) og Personlig eier E (7,1 % gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS og Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Darko Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS; Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Kamf Adventures AS; Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS | 12,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS; Hamlet AS → Hamlet Holding AS → SCHÜTT Happens AS; Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS | 12,4 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS; Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS | 12 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS; Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Milepel AS → Eiendomsselskapet Substansia AS | 11,4 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS; Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Hamlet Holding AS → Amigo Holding AS | 7,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Zola Holding AS | 4,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hamlet AS → Hamlet Coco AS → Ellertsen Holding AS | 4 % | 0 kr | 0 kr |
| Stens Holding AS gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS | 2,7 % | 0 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS; Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS → Flygind Invest AS | 1,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS; Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS → Grey Swan AS | 1,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Nicob Holding AS | 1,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Jørst Holding AS gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS | 1,3 % | 0 kr | – |
| Kast Finans AS gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS | 1,3 % | 0 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Jabelsen Invest AS; Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Jabelsen Invest AS | 1 % | 0 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hamlet AS → Hamlet Holding AS → Askeladden & Co 7 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Bergspitze AS | 1 % | 0 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 0 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 0 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HAMLET AS økte med 1,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (450,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (664,5 mill. kr).
- EGIL STENSHAGEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EGIL STENSHAGEN IMPACT AS i 2025.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 30,9 % til 7,9 % av aksjene i YELLOW RETAIL HOLDING AS i 2025.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2025.
- CONSTRUCTIO AS gikk fra 20 % til 17,8 % av aksjene i SCANMUDRING HOLDING AS i 2025.
- MATTHEW 11:28 AS gikk fra 53,9 % til 0 % av aksjene i DARKO INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BANDIT HOLDCO AS gikk fra 46,1 % til 0 % av aksjene i DARKO INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 250 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (488,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (275,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr).
- Finansinntektene i ZOLA HOLDING AS steg fra 783 208 kr i 2023 til 2,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SOCIAL DINING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 3,5 % av aksjene i HAMLET HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 6,2 % til 3,2 % av aksjene i JUBEL EVENTYR HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 6,1 % til 2,8 % av aksjene i RANDI HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,8 % til 3 % av aksjene i BURGERHEIM HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,4 % til 2,1 % av aksjene i VET HOLDCO AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,2 % til 2,2 % av aksjene i BLID HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,1 % til 2,6 % av aksjene i OKKULT HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 2,4 % av aksjene i REBIL HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,3 % av aksjene i OLIO HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,3 % av aksjene i DIGG HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 1,9 % av aksjene i SQUEEZE AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i VERD HOLDING AS i 2024.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 2,7 % til 1,1 % av aksjene i KIN HOLDCO AS i 2024.
- CONSTRUCTIO AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (381,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mrd. kr).
- CONSTRUCTIO AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i BEWI INVEST ASA i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Stens Holding AS
- Eier: Jørst Holding AS
- Eier: Kast Finans AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.