Anslag · inntektsår 2025
Dekningspatruljen Holding AS
Org.nr. 929495764 · AS · Uoppgitt · Bærum
Aksjene i Dekningspatruljen Holding AS gir de 86 personlige eierne anslagsvis 148 539 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 58 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Dekningspatruljen Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −63,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Dekningspatruljen Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 26,5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (72,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 599 841 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Dekningspatruljen Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 26,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 105 811 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (964 995 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 193 514 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 599 841 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dekningspatruljen Holding AS?
Dekningspatruljen Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (18,3 % gjennom Christie Invest AS), Personlig eier B (6,1 % gjennom Berentsen Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS), Personlig eier D (4,5 % gjennom Axxelerator AS → Privat Kapital AS) og Personlig eier E (4,5 % gjennom Axxelerator AS → Kimzollo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dekningspatruljen Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Christie Invest AS | 18,3 % | 10,6 mill. kr | 88 507 kr |
| Personlig eier B gjennom Berentsen Holding AS | 6,1 % | 3,5 mill. kr | 17 769 kr |
| Personlig eier C gjennom Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS | 5,2 % | 3 mill. kr | 12 830 kr |
| Personlig eier D gjennom Axxelerator AS → Privat Kapital AS | 4,5 % | 2,6 mill. kr | 8 727 kr |
| Personlig eier E gjennom Axxelerator AS → Kimzollo AS | 4,5 % | 2,6 mill. kr | 8 499 kr |
| Personlig eier F gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS; Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 4,2 % | 2,5 mill. kr | 6 929 kr |
| Personlig eier G gjennom Axxelerator AS → NSV Axxelerator AS → NSV Invest AS → Calle AS; Axxelerator AS → Calle AS | 3,9 % | 2,3 mill. kr | 5 278 kr |
| Personlig eier H gjennom Axxelerator AS → Cigalep AS | 3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS; Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 2 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS; Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 2 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Camar Holding AS | 1,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Silco AS | 1,8 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Sincap AS | 1,8 % | 1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 72,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 58 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 148 539 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 599 841 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 156 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AXXELERATOR AS gikk fra 76,7 % til 72,5 % av aksjene i M GROUP HOLDING AS i 2025.
- SOBER AS gikk fra 47,4 % til 31,1 % av aksjene i BAKKEJORD HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NSV AXXELERATOR AS økte med 12,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DEKNINGSPATRULJEN HOLDING AS økte med 72,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i DEKNINGSPATRULJEN HOLDING AS økte fra 30 000 til 1 025 140 i 2024, og 13 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 75,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AXXELERATOR AS steg fra 7,8 mill. kr i 2023 til 46,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CHRISTIE INVEST AS delte anslagsvis ut 43 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (137 889 kr) pluss årsresultatet 2024 (56,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,3 mill. kr).
- Finansinntektene i CHRISTIE INVEST AS steg fra 120 166 kr i 2023 til 59,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CHRISTIE INVEST AS gikk fra 75 % til 0 % av aksjene i DEKNINGSPATRULJEN AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- BERENTSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 16,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,6 mill. kr).
- Finansinntektene i BERENTSEN HOLDING AS steg fra 5 150 kr i 2023 til 18,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERENTSEN HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i DEKNINGSPATRULJEN AS i 2024.
- SOBER AS delte anslagsvis ut 337 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (378,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- SOBER AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i REACH SUBSEA ASA i 2024.
- SOBER AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ABL GROUP ASA i 2024.
- Innskutt egenkapital i NSV AXXELERATOR AS økte med 6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Dekningspatruljen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.