Anslag · inntektsår 2025
Dekningspatruljen AS
Org.nr. 916734824 · AS · Telekommunikasjon ellers · Bergen
Aksjene i Dekningspatruljen AS gir de 86 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Dekningspatruljen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Dekningspatruljen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 11,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 166 004 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Dekningspatruljen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 11,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 8,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 32 925 kr. Det er i snitt tatt ut 5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 61,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (80 730 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 25 387 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 50 182 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dekningspatruljen AS?
Dekningspatruljen AS eies til slutt av Personlig eier A (18,3 % gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Christie Invest AS), Personlig eier B (6,1 % gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Berentsen Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS), Personlig eier D (4,5 % gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Privat Kapital AS) og Personlig eier E (4,5 % gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Kimzollo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dekningspatruljen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Christie Invest AS | 18,3 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Berentsen Holding AS | 6,1 % | 413 248 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS | 5,2 % | 355 545 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Privat Kapital AS | 4,5 % | 307 603 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Kimzollo AS | 4,5 % | 304 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS; Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 4,2 % | 286 599 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → NSV Axxelerator AS → NSV Invest AS → Calle AS; Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Calle AS | 3,9 % | 267 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Cigalep AS | 3 % | 200 618 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,2 % | 151 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,2 % | 151 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS; Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 2 % | 134 870 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS; Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 2 % | 134 870 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Camar AS → Camar Holding AS | 1,9 % | 129 116 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Camar AS → Silco AS | 1,8 % | 121 016 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Dekningspatruljen Holding AS → Axxelerator AS → Camar AS → Sincap AS | 1,8 % | 121 016 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 50 182 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 156 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AXXELERATOR AS gikk fra 76,7 % til 72,5 % av aksjene i M GROUP HOLDING AS i 2025.
- SOBER AS gikk fra 47,4 % til 31,1 % av aksjene i BAKKEJORD HOLDING AS i 2025.
- DEKNINGSPATRULJEN AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,3 mill. kr).
- CHRISTIE INVEST AS gikk fra 75 % til 0 % av aksjene i DEKNINGSPATRULJEN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BERENTSEN HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i DEKNINGSPATRULJEN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i DEKNINGSPATRULJEN HOLDING AS økte med 72,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 75,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AXXELERATOR AS steg fra 7,8 mill. kr i 2023 til 46,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CHRISTIE INVEST AS delte anslagsvis ut 43 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (137 889 kr) pluss årsresultatet 2024 (56,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,3 mill. kr).
- Finansinntektene i CHRISTIE INVEST AS steg fra 120 166 kr i 2023 til 59,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CHRISTIE INVEST AS gikk fra 75 % til 0 % av aksjene i DEKNINGSPATRULJEN AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- BERENTSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 16,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,6 mill. kr).
- Finansinntektene i BERENTSEN HOLDING AS steg fra 5 150 kr i 2023 til 18,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERENTSEN HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i DEKNINGSPATRULJEN AS i 2024.
- SOBER AS delte anslagsvis ut 337 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (378,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- SOBER AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i REACH SUBSEA ASA i 2024.
- SOBER AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ABL GROUP ASA i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.