Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Mova Group AS

Org.nr. 928902323 · AS · Treningssentervirksomhet · Oslo

Aksjene i Mova Group AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 781 837 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 154,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Mova Group AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −5,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Mova Group AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 152,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 15 339 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 271,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,9 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,7 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Mova Group AS?

Mova Group AS eies til slutt av Pål Brynsrud (8,5 % gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS og Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS), Victor Ring Evensen (8,2 % gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Holmvin AS og Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS), Gudmund Schlytter Killi (8,2 % gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Kmir AS og Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS), Stian Glendrange (8,1 % gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS og Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS) og Bjørn Standal (5,6 % gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Standal Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mova Group AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Pål Brynsrud gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS; Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS. Eier også aksjer i Meir Distillery AS (0,06 %)8,5 %13,1 mill. kr113 798 kr
Victor Ring Evensen gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Holmvin AS; Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS. Eier også aksjer i Ring Evensen Holding AS (9,85 %), CVP Invest AS (5,59 %), Credo i AS (5,44 %), Varier Holding AS (0,08 %), Credo Invest NR 13 AS (0,03 %)8,2 %12,7 mill. kr109 379 kr
Gudmund Schlytter Killi gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Kmir AS; Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS8,2 %12,6 mill. kr108 707 kr
Stian Glendrange gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS; Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS8,1 %12,6 mill. kr108 300 kr
Bjørn Standal gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Standal Holding AS5,6 %8,6 mill. kr68 810 kr
Stig Nyengen gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Trentino AS4,7 %7,3 mill. kr55 315 kr
Benedicte Thompson Amundsen gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → BT Amundsen Holding AS3,8 %5,9 mill. kr41 068 kr
Trygve Årstein Hamnebugt Amundsen gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → BT Amundsen Holding AS. Eier også aksjer i Talon Import AS (100 %)3,8 %5,9 mill. kr41 068 kr
Sprek365 Holding AS gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS3,7 %5,7 mill. kr–
Wilhelm Anton Mohn gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Langodden AS; Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Langodden AS3,6 %5,6 mill. kr37 933 kr
Pål Hardersen Prydz gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Blankenborg AS. Eier også aksjer i Fardal Prydz AS (50 %), Huddly AS (under 0,01 %)3,4 %5,2 mill. kr34 374 kr
Espen Andre Halvorsen gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Veps Holding AS. Eier også aksjer i Greindx AS (0,02 %), Sats ASA (0,02 %), Polight ASA (0,01 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Grieg Seafood ASA (under 0,01 %)2,9 %4,4 mill. kr26 842 kr
Cascas Holding Aps gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS; Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)2,8 %4,4 mill. kr–
Jarle Løken gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Tinni AS2,6 %4,1 mill. kr23 237 kr
Una Falck Halvorsen gjennom Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Amu AS → Uma AS2 %3,1 mill. kr13 006 kr
Verdigrunnlag
193,4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
154,8 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
1,7 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i MOVA GROUP AS økte med 146 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • FITNESS TOPCO AS gikk fra 47,5 % til 1,6 % av aksjene i FITNESS MIPCO AS i 2025.
  • STANDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (47 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,1 mill. kr).
  • STANDAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BERGEN BIL OG BERGING AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i FITNESS INVEST AS økte med 12,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • BT AMUNDSEN HOLDING AS gikk fra 47 % til 0 % av aksjene i MOZART EIENDOM AS i 2024.
  • STANDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (52,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47 mill. kr).
  • STANDAL HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BTA EIENDOM AS i 2024.
  • STANDAL HOLDING AS gikk fra 46,7 % til 0 % av aksjene i FITNESSLINE AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.