Anslag · inntektsår 2025
Mova AS
Org.nr. 994588117 · AS · Treningssentervirksomhet · Oslo
Aksjene i Mova AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 99 573 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 47,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mova AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 74,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, så avkastningen er 91,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Mova AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 102 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (61 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 481 466 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Mova AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 132,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 19,4 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 10,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 774 559 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 128,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,4 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 481 466 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mova AS?
Mova AS eies til slutt av Pål Brynsrud (8,5 % gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS og Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS), Victor Ring Evensen (8,2 % gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Holmvin AS og Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS), Gudmund Schlytter Killi (8,2 % gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Kmir AS og Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS), Stian Glendrange (8,1 % gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS og Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS) og Bjørn Standal (5,6 % gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Standal Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mova AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Pål Brynsrud gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS; Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS. Eier også aksjer i Meir Distillery AS (0,06 %) | 8,5 % | 4 mill. kr | 22 520 kr |
| Victor Ring Evensen gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Holmvin AS; Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS. Eier også aksjer i Ring Evensen Holding AS (9,85 %), CVP Invest AS (5,59 %), Credo i AS (5,44 %), Varier Holding AS (0,08 %), Credo Invest NR 13 AS (0,03 %) | 8,2 % | 3,9 mill. kr | 21 171 kr |
| Gudmund Schlytter Killi gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Kmir AS; Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS | 8,2 % | 3,9 mill. kr | 20 966 kr |
| Stian Glendrange gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS; Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS | 8,1 % | 3,8 mill. kr | 20 842 kr |
| Bjørn Standal gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Standal Holding AS | 5,6 % | 2,6 mill. kr | 8 784 kr |
| Stig Nyengen gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Trentino AS | 4,7 % | 2,2 mill. kr | 4 664 kr |
| Benedicte Thompson Amundsen gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → BT Amundsen Holding AS | 3,8 % | 1,8 mill. kr | 313 kr |
| Trygve Årstein Hamnebugt Amundsen gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → BT Amundsen Holding AS. Eier også aksjer i Talon Import AS (100 %) | 3,8 % | 1,8 mill. kr | 313 kr |
| Sprek365 Holding AS gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS | 3,7 % | 1,7 mill. kr | – |
| Wilhelm Anton Mohn gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Langodden AS; Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Langodden AS | 3,6 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Pål Hardersen Prydz gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Blankenborg AS. Eier også aksjer i Fardal Prydz AS (50 %), Huddly AS (under 0,01 %) | 3,4 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Espen Andre Halvorsen gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Veps Holding AS. Eier også aksjer i Greindx AS (0,02 %), Sats ASA (0,02 %), Polight ASA (0,01 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Grieg Seafood ASA (under 0,01 %) | 2,9 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Cascas Holding Aps gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii AS; Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,8 % | 1,3 mill. kr | – |
| Jarle Løken gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Tinni AS | 2,6 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Una Falck Halvorsen gjennom Mova Group AS → Fitness Invest AS → Fitness Topco AS → Amu AS → Uma AS | 2 % | 934 522 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 59,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 47,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 481 466 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MOVA AS økte med 61 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i MOVA GROUP AS økte med 146 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FITNESS TOPCO AS gikk fra 47,5 % til 1,6 % av aksjene i FITNESS MIPCO AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MOVA AS økte med 5,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FITNESS INVEST AS økte med 12,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BT AMUNDSEN HOLDING AS gikk fra 47 % til 0 % av aksjene i MOZART EIENDOM AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Sprek365 Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.